Connect with us

Kryptoměny

Hackeři Anonymous slibují objasnění „zločinů“ kolem kryptoměny Terra Luna

Zveřejněno

hacker
Zdroj: Pixabay.com

Vypadá to tak, že nás čeká ještě hodně rozruchu ohledně ekosystému Terra Luna, který zcela zkrachoval v květnu letošního roku a připravil investory o miliardy dolarů. Nově se do tohoto procesu zapojila i hackerská skupina Anonymous.

Anonymous vyrážejí do boje

Hackerská skupina Anonymous se zavázala, že spoluzakladatel společnosti Terra Do Kwon bude co nejdříve postaven před soud v souvislosti s kolapsem ekosystémů Terra (LUNA) a TerraUSD (UST) v květnu tohoto roku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V neděli video údajně pocházející od hackerské skupiny Anonymous zveřejnilo seznam Kwonových údajných provinění. Našli se tam i věci jako vyplácení si 80 milionů dolarů každý měsíc z Luny a TerraUSD před jejich kolapsem, ale i jeho role při pádu stablecoinu Basis Cash, kde Do Kwon údajně působil jako spoluzakladatel koncem roku 2020 pod pseudonymem „Rick Sanchez“.

„Do Kwon, pokud posloucháš, bohužel se nedá udělat nic, aby se zvrátila škoda, kterou jsi napáchal. V tuto chvíli můžeme udělat jen to, že vás vezmeme na starost a ujistíme se, že vás co nejdříve postaví před soud.“

Skupina hackerů uvedla, že bude zkoumat činy Do Kwona, odkdy vstoupil do krypto prostoru, aby odhalily jeho údajné zločiny. Hackerská skupina také kritizovala Kwona za jeho arogantní taktiku při trollování konkurentů a kritiků a také jeho chování, jako by nikdy neselhal.

Anonymous, který vznikl v roce 2003 na 4chan, je decentralizovaný mezinárodní aktivistický kolektiv známý organizací kybernetických útoků proti vládním institucím, agenturám, soukromým korporacím a dokonce i Scientologické církvi. V červnu 2021 se zaměřili na generálního ředitele Tesly Elona Muska za údajné ničení životů pomocí svého vlivu a vlivu na Twitteru na hraní si s kryptotrhy. Video má k dnešnímu dni přibližně 3,4 milionu vidění.

Stojí za zmínku, že existuje několik kanálů YouTube, které tvrdí, že jsou přidruženy k hackerské skupině Anonymous. Existuje však obecný konsensus, že pro tuto skupinu neexistuje žádný oficiální kanál YouTube vzhledem k její neodmyslitelné decentralizované a anonymní povaze.

Smíšené pocity komunity

Video zpráva získala více skepticismu na subredditu r/CryptoCurrency. Uživatelé kritizovali skupinu hackerů za to, že vydali prázdnou hrozbu proti Kwonovi a neposkytli veřejnosti žádné nové informace, přičemž jeden komentátor řekl:

„Anonymous je nyní takový teenagerský bop […] Toto anon video je tak neohrožující, až je to téměř bizarní.“

Zdá se, že zatím se Kwon pravděpodobně bude muset obávat větších a hmatatelnějších hrozeb. Společnost Terraform Labs, které je Do Kwon spoluzakladatelem, je v současnosti vyšetřována jihokorejskými úřady, včetně údajné zpronevěry BTC z pokladny společnosti. V květnu Jižní Korea oživila slavnou jednotku k vyšetřování finančních zločinů nazvanou „Grim Reapers of Yeouido“, aby vyšetřila kolaps Terra. Tým se skládá z různých regulačních orgánů a zaměří se na stíhání podvodů a nezákonných obchodních schémat.

Později v tom měsíci korejské úřady předvolaly všechny zaměstnance Terraform Labs. Důvodem bylo vyšetření jakékoli interní úlohy při manipulaci s trhem. Společnost také dostala pokutu 78 milionů dolarů od jihokorejského národního daňového úřadu za daňové úniky.

Zdroj:Cointelegraph

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.