Connect with us

Bitcoin

Hashrate Bitcoinu 8 dní před halvingem s novým rekordem. Co bude po něm?

Zveřejněno

Bitcoin ťažba
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Míra Hashrate, tedy celkové výpočetní síly, která je vynaložena na těžbu bitcoinu, zřejmě dosáhla po 6-týdnech od velkého březnového propadu o více než 40% svého nového historického maxima. Alespoň tak to uvádí několik zdrojů.

Nová rekordní hodnota průměrného denního hashrate dosáhla 3. května 142 exahashů (EX / s) za sekundu, zatímco předchozí rekord z 8. března měl hodnotu 123 EX / s, tvrdí Cointelegraph. S podobnými informacemi přišla i analytická společnost Glassnode.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Při pohledu na graf hashrate na webu blockchain.com jsme však nového rekordu ještě nedosáhli, ačkoli síť je k tomu blízko.

Tak či onak, stoupající zájem těžařů o těžbu bitconu před jeho halvingem je pozitivním signálem, protože to znamená, že nadále věří v růst ceny tohoto aktiva.

Johnson Xu, který je vedoucí výzkumu a analýz společnosti TokenInsight v rozhovoru pro Cointelegraph však upozornil, že velké procento těžařů, kteří používají staré zařízení S9 s velkou pravděpodobností minimálně dočasně ukončí po halvingu svoji těžbu, proto je reálné, že bude následovat i propad hashrate.

Xu si myslí, že po halvingu nastane určitě období, během kterého se bude hledat při těžbě nová zdravá rovnováha, při které se mineři dostanou na úroveň, při které budou moci vykonávat svou činnost s dostatečnou rezervou.

,,Halving bitcoinu způsobí v krátkodobém horizontu chaos, avšak jakmile se aktualizuje obtížnost a přizpůsobí se těžaři uvedeme bitcoinovou síť do stabilní polohy,“ doplnil.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.