Connect with us

Bitcoin

Hashrate BTC je na historickém maximu, míří k němu i mining difficulty

Zveřejněno

bitcoin tazba
Zdroj: Unsplash.com

I když Bitcoin (BTC) dělí od historických maxim 67%, jeho dvě základní metriky vypovídající o jeho bezpečnosti a dlouhodobém pokroku působí spíše tak, jako by právě zažíval býčí trh.

Řeč je o bitcoinovém hashratu a mining difficulty, metrikách, které souvisí s těžbou bitcoinu a tedy vypovídají o zájmu těžařů o tuto kryptoměnu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin hashrate, který vyjadřuje celkovou výpočetní sílu vynaloženou na těžbu BTC, se podle aktuálních dat blockchain.com dostal při 7denním průměru (7 Day Average) na nová historická maxima (ATH), když vyšplhal k úrovni 232 EH/s. Překonal tak předchozí ATH 231.4 EH/s dosažené 12. června, tedy v den, kdy stál BTC naposledy 28 000 USD a následně už o týden později se obchodoval už za pouhých 19 000 USD.

Druhou metrikou, která je úzce spojena s hashratem a také míří na historická maxima, je mining difficulty. Jedná se o automatizovaný nástroj přímo ovlivňovaný hashrate upravující obtížnost těžby BTC každé dva týdny (+/-) takovým způsobem, aby udržel tempo těžby BTC na předem stanovené úrovni. Jinak řečeno pokud hashrate roste, upraví se mining difficulty nahoru, aby se bitcoiny netěžily rychleji a naopak pokud hashrate klesne, upraví se směrem dolů, aby se netěžily pomaleji. Díky tomu víme, že halvingy budou cca každé čtyři roky a že aktuálně se za den vytěží v průměru 900 BTC.

Při pohledu na data BTC.com nastane další úprava mining difficulty již dnes, přičemž s největší pravděpodobností stoupne o více než 3% na 31,99 T, tedy nové historické maximum. Překonána tak bude i úroveň 31.25 T, na kterou se dostala obtížnost 11. května 2022.

Nutné je zdůraznit, že během předešlých medvědích trhů byl hashrate BTC většinou výrazně nižší oproti předchozím maximům, čili současná situace je specifická a vypovídá o obrovském zájmu těžařů pokračovat v těžbě tohoto aktiva – neodrazují je přitom ani poplašné zprávy (FUD) spojené s neekologickou BTC, výrazně nižší cena BTC (oproti ATH) či stoupající ceny energie. Ve zkratce průmysl kolem těžby Bitcoinu vzkvétá a nedegraduje, jak by se mohlo předpokládat v době, kdy je na trhu špatná nálada – a to ať už kryptoměnovém nebo obecně.

Zdroj:blockchain.com,btc.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.