Connect with us

Bitcoin

Hoskinson by k nalezení Satoshiho Nakamoto použil Stylometrii

Zveřejněno

Satoshi Nakamoto
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoluzakladatel Ethereum a zakladatel kryptoměny Cardano Charles Hoskinson se v nedělním rozhovoru pro u.today vyjádřil k možnosti, která by byla podle něj nejefektivnější, kdybychom se pokoušeli najít záhadného tvůrce Bitcoinu Satoshiho Nakamoto.

Hoskinson uvedl, že nejúčinnějším způsobem by bylo využití technik stylometrie neboli studie stylistiky textu. ,,Jde o statistické vymezování nebo potvrzení vlastností stylu díla. Stylometrie je metoda, pomocí které se určuje autorství a čas vzniku textu,“ definuje tento proces Wikipedie.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Hoskinson upozorňuje, že stylometrie již byla v minulosti při hledání Nakamoto použita, ale zaměřena byla na jeho text z Bitcoin whitepaperu. Lídr Cardano si myslí, že efektivnější by bylo, kdyby se aplikovala na studování jeho kódu.

Hoskinson to vysvětlil při poukázání na předpokládaný profil Satoshiho: ,,Nyní by měl mít kolem 50 až 60 let. Studoval tedy v osmdesátých nebo devadesátých letech a byl vychován ve velmi konkrétní škole informatiky. Samotný bitcoinový skript poskytuje mnoho informací o tom, kde byla tato osoba vyškolená, protože vychází z jazyka zvaného Forth. To je velmi neobvyklý jazyk, ale v té době se používal většinou v pedagogice informatiky zejména v Anglii a na Východě USA.

Současný lídr Cardano, který nepopírá svůj obdiv k Bitcoinu, přiznal, že jemu je absolutně jedno, kdo je Satoshi. ,,Tato osoba opustila ekosystém a nechce s ním být spojována. Bitcoiny fungují bez problémů od roku 2012. Je to již 8 let a neměl žádný problém. Proč tedy musíme přivést jeho zakladatele zpět?,“ položil na závěr řečnickou otázku.

zdroje: u.today, cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.