Connect with us

Bitcoin

Hoskinson zmínil důvody, proč by Tesla měla upřednostnit Cardano před Bitcoinem

Zveřejněno

Charles Hoskinson
YouTube Lex Fridman

Šéf společnosti Input Output a hlavní představitel kryptoměny Cardano (ADA) Charles Hoskinson absolvoval 5-hodinový rozhovor s Lexem Fridmanem, ve kterém se kromě jiných témat věnoval i Bitcoinu. A obzvlášť jeho kritice.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Charles Hoskinson, který sám vydělal nemalé peníze investováním do BTC v časných letech jeho existence a později patřil mezi první představitele Ethereum, se v ostře sledovaném interview s Fridmanem snažil vysvětlit důvody, proč by Elon Musk a jeho společnost Tesla měli před Bitcoinem upřednostnit právě Cardano.

Jako silný argument se snažil využít téma negativního dopadu těžby Bitcoinu na přírodu, což podle něj není v souladu s celosvětovou snahou dosáhnout stavu takzvané uhlíkové neutrality.

,,Pokud se skutečně staráte o alternativní energii, udržitelnost a snížení emisí CO2, nemůžete být v systému, ve kterém je zabudován mechanismus pro omezení spotřeby energie. Víte, s Proof of Stake je spotřeba energie negativní. Chcete to minimalizovat.“ (Proof of Stake je konsensus, na kterém funguje Cardano).

Fridman však Hoskinsonovi v této věci argumentoval, že Bitcoin má šanci být pro přírodu i prospěšný, protože BTC těžaři mohou využívat jinak zbytečně ztracenou energii z vodních či solárních elektráren. Hoskinson s tím nechtěně, ale částečně souhlasil, když konstatoval, že na tom může „existovat něco pravdy“.

Poznámka: Ekologická cesta těžby BTC může vést skrz využívání zelených zdrojů energie. Těžaři BTC hledající levný zdroj jinak nevyčerpané energie mohou přispět k větší ziskovosti vodních, solárních či větrných elektráren, což může směřovat k tomu, že se bude budovat více „zelených elektráren“ na úkor neekologických producentů energie. Jinak řečeno spokojeni budou i těžaři – kteří získají levnou energii – a spokojená bude i příroda – více energie se bude tvořit ze zelených zdrojů.

Hoskinson argumentoval, že v takovém případě musí Tesla předvést jakýsi „legitimní příklad“, kterým prokáže, že těžba Bitcoinu přispívá k produkci sluneční a větrné energie. V opačném případě – pokud chce být ekologická – musí sáhnout po jiné „zelenější kryptoměně“. Ideální (podle Hoskinsona) je Cardano – u něhož odhaduje, že ve srovnání s Bitcoinem je 1,6 miliónkrát méně náročná na spotřebu energie.

Lídr Cardano uvedl i další dva důvody, proč by pro Teslu bylo Cardano (ADA) lepší volbou než Bitcoin:

  • Cardano nabízí široké možnosti v oblasti internetových věcí (IoT), což Bitcoin neumožňuje. Pokud chce Tesla, aby její automobily spolu komunikovaly a využívali kryptoměny, musí sáhnout po kryptoměně, která to umožňuje
  • Bitcoin je na rozdíl od Cardano těžce programovatelný a nemá žádný nativní způsob vydávání nových aktiv (tokenů)

Hoskinson si kopl do Bitcoinu i konstatováním, že jediný důvod, proč je stále úspěšný, je sentiment, který kolem něj vznikl a všechny peníze, které se do něj dosud nalili.

Upozornění na závěr

Tento článek odráží jen tvrzení Chalresa Hoskinsona a ne názory autora článku. Autor článku se naopak domnívá, že samotné porovnávání Bitcoinu se smart chainem typu Ethereum a Cardano není správné, protože dokud Bitcoin je vnímán jako jakási zlatá digitální rezerva „, smartchainy mají šanci přinést využitelné programovatelné aplikace. Bitcoin něco takového nikdy ani neměl ambici dělat, čili jde o srovnání odlišných věcí s úplně jinými základními vlastnostmi.

zdroj: u.today, Kryptonovinky

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.