Connect with us

Cardano

Hoskinson mluvil o Cardano a fázi Goguen. Prozradil i nějaké termíny

Zveřejněno

Charles Hoskinson - Cardano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Tématu aktualizované roadmapy Cardano (ADA) z 29. října, která souvisela hlavně se spuštěním fáze Goguen, jsme se věnovali již v předchozích článcích, ale další podrobnosti k ní prozradil šéf firmy IOHK a hlavní tvář této kryptoměny Charles Hoskinson během rozhovoru na KiBloc Show.

Hoskinson během interview uvedl, že každá aktualizace tohoto robustního systému je nesmírně náročná, protože se provádí paralelně hodně práce najednou. I tímto způsobem proto možná trochu obhajoval jakési zdržení, které souvisí s Goguenem. Spuštění této fáze, která souvisí se smart kontrakty, se totiž avizovalo již koncem tohoto roku, ale podle nové Roadmap to vypadá tak, že se jí mainnetu nedočkáme dříve než koncem jara nebo začátkem léta 2021.

Hoskinson uvedl, že je s pokrokem v Goguenu spokojený, ale zároveň zdůraznil, že existuje ještě velké množství práce, kterou je třeba dokončit. Vysvětlil, že na celém ekosystému pracuje několik týmů najednou, které se musí doplňovat a navzájem spolupracovat. Nedokončí se totiž jen Goguen, ale i fáze Basho či projekt Catalyst, co dělá celý proces mnohem časově náročnějším. I proto se IOHK snaží naverbovat do svého týmu dalších 50 zaměstnanců.

Dokončení fáze Goguen je podle Hoskinsona obzvláště komplikované, protože je třeba dodat ho nejen technicky dokonalé, ale i v rámci strategie, která dosáhne rychlé adopce a komerční cíle. IOHK se proto snaží dělat pravidelné aktualizace, v rámci kterých představuje komunitě všechny detaily toho, v čem pokročili.

Hoskinson přiznal, že reakce komunity na roadmapu ho trochu „vyděsila“, což však jen podtrhuje to, jak velké jsou její očekávání. Upozornil, že když jiné velké společnosti přistupovaly k dokončení svých projektů ukvapeně, mělo to vždy vážné následky. Jako příklad uvedl Ethereum či firmu Microsoft. V případě Ethereum měl na mysli nepatrnou zranitelnost systému, která se odhalila v roce 2016 při hacku DAO. Podle jeho popisu se tím vytvořila na Ethereum hluboká jizva, která se léčila roky.

Šéf IOHK proto zdůraznil, že u Cardano raději postupují pomaleji, ale s jistotou, že se podobným problémům vyhnou. Zatím se jim podle něj tento pečlivý přístup osvědčuje, čehož důkazem je, že v dosavadní existenci Cardano nedošlo k velkým problémům s přímými důsledky na síť – jako příklad použil přechod z fáze Byron na Shelley, která se udála stiskem „jednoho tlačítka“ – v pozadí se však skrývali měsíce tvrdé práce. V případě ér Goguen, Basho a Voltaire chce, aby jejich finální spuštění probíhalo stejně hladce.

Hoskinson však co-to prozradil i o konkrétních termínech. Pokud jde o dosažení parametru d, který měří decentralizaci blockchainu Cardano, chtěli by dosáhnout úrovně 0 již kolem března 2021. Na YouTube v rámci pravidelných AMA jen pár dní dozadu řekl, že tento parametr byl naposledy snížen z hodnoty 0.52 na 0.5, což znamená, že 50% všech bloků v síti Cardano produkují operátoři a nikoli firma IOHK. Dosažením úrovně 0 se tedy dosáhne dá se říci kompletní decentralizace.

Další parametr, který zmínil, má název K a týká se počtu požadovaných poolů v síti, které se používají k výpočtu saturace fondu. Hoskinson uvedl, že v listopadu tohoto roku chtějí parametr zvýšit na úroveň 500 a pak v prvním čtvrtletí 2021 až na úroveň 1000.

Pro komunitu to bude znamenat hlavně to, že dojde ke zvýšení počtu stake poolů, které budou společně provozovat síť. Bude to velká příležitost pro provozovatele takových poolů, protože vstoupí do konkurenčního prostředí, ale i pro ty, kteří budou chtít stakovat své ADA mince, protože si budou moci vybrat z mnohem větší škály poolů.

zdroj: maxbit.cc

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.