Connect with us

Cardano

Hoskinson mluvil o krátkodobých a dlouhodobých plánech pro Cardano

Zveřejněno

Cardano Charles Hoskinson
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Hlavní představitel kryptoměny Cardano (ADA) Charles Hoskinson se zúčastnil podcastu The Cardano Effect, v němž hovořil o podrobnostech týkajících se uvedení mainnetu fáze Shelley na trh. Kromě toho však hovořil i o dlouhodobejších plánech celého projektu.

Hoskinson v úvodu prozradil, že aktualizace související se Shelley směrem k burzám budou trvat 4 až 6 týdnů. Jinak by směnárny, které mají ADA zalistované, nedokázaly inovovat na nový kód Shelley a měly by tedy problém s ověřením transakcí, protože starý Byron kód není schopen rozeznat nově implementovaný formát adres Bech32.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Lídr projektu hovořil i o peněžence Daedalus, kterou po aktualizaci pro fázi Shelley bude možná reparameterizovat, což znamená, že bude v budoucnu schopna akceptovat jakoukoli minci. Měla by fungovat tedy podobně jako Ledger Live, kde si mohou uživatelé nainstalovat různé aplikace, které podporují jednotlivé mince. Cílem IOHK je motivovat co nejvíce uživatelů, aby si stáhli a používali tuto peněženku i když nepoužívají samotné ADA. Jelikož Daedalus funguje jako úplný uzel v síti Cardano, čím více stažení bude mít, tím bude celá síť silnější a decentralizovanější.

V Cardano řeší i problematiku narůstající velikosti blockchainu. Hoskinson poznamenal, že čím bude větší, tím bude náročnější jeho ukládání. IOHK proto pracuje na řešení, které zajistí, aby každý uživatel mohl vyžívat celý blockchain bez ohledu na to, jak velký bude. Měly by k tomu dopomoci protokoly Snark.

Dokud se to však stane, bude nutné vyřešit problém, jak odstraňovat údaje z blockchainu. Hoskinson uvedl, že do 5 let by měli vědět, kdy a jaké údaje bude možné odstranit z blockchainu aniž by se narušila jeho důvěryhodnost.

Ohledně krátkodobějších plánů nebyla oznámena konkrétní data, ale řekl, že light peněženka Daedalus Flight bude mít integrovanou podporu pro peněženku Ledger Wallet do 3 až 5 týdnů a úplný firmware Daedalus by měl být hotový do června nebo července.

zdroj: cryptoslate.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.