Connect with us

Bitcoin

HW peněženky Trezor jsou v Black Friday slevách – Pošlete si kryptoměny do bezpečí!

Zveřejněno

trezor
Zdroj: unsplash.com

Bankroty společnosti Celsius či FTX, či dříve známé hacky kryptoměnových burz Mt. Gox nebo Bitfinex jsou jasným důkazem, že držet kryptoměny na centralizovaných burzách není bezpečné. Pokud totiž zbankrotují nebo je vykradou, můžete o ně navždy přijít. Chránit před takovým rizikem vás může bezpečná hardwarová peněženka.

Při držení kryptoměn na burzách (ať už Coinbase, Binance, Crypto.com ať už zkrachovalé FTX) nebo jiných centralizovaných platformách typu Celsius nebo Block.Fi, musíte důvěřovat dané platformě, že se nedostane do žádných problémů. Pokud se tak totiž stane, vaše kryptoměny, které na nich máte, uvidíte jen velmi nepravděpodobně nebo vůbec. Předchozí zkušenosti v souvislosti Mt. Gox, Celsius, Block.Fi či FTX jsou toho jasným důkazem.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Krypto na privátních peněženkách je opravdu vaše

Tento problém má jednoduché řešení – Kryptoměny lze držet i na privátních peněženkách, na které si je můžete poslat přímo z těchto burz. Držbou kryptoměn na privátních peněženkách se stáváte jejich skutečnými vlastníky, kteří jako jediní disponují tvz. privátními klíči. Riziko tkví v tom, že daný privátní klíč (seed) k těmto peněženkám nesmíte ztratit, respektive jej musíte ochránit před zničením nebo krádeží.

Nejbezpečnějším způsobem je použití hardwarové peněženky, která drží vaše přístupové klíče offline (mimo internet), což znamená, že hacker se k seedu nemá jak na dálku dostat.

trezor affil

Doporučujeme Trezor – nyní je v Black Friday slevách!

Nejlepší hardwarovou peněženkou na trhu je podle redakce Kryptonovinky Trezor Model T od společnosti SatoshiLabs (recenze zde). Kromě toho, že SatoshiLabs je ve všem transparentní a jde o open-source řešení, model T nabízí také speciální funkce typu Shamir Backup (kteří eliminuje riziko ztráty či krádeže seedu) či Passpshrase (ještě o level vyšší bezpečnost). Levnější verze Trezor One také nabízí Passphrase a je stále výbornou volbou pro bezpečnou úschovu kryptoměn – obzvláště porovnává-li se bezpečnost držby kryptoměn na burzách s hardwarovými peněženkami.

Trezor CZ

Hardwarové peněženky jsou fyzické kusy, což znamená, že na rozdíl od softwarových peněženek je nutné si je koupit. Jedná se o “daň” za vyšší úroveň bezpečnosti. Nyní jsou však HW peněženky Trezor v Black Friday slevách až do 30%. Pokud jste tedy zvažovali koupi tohoto zařízení, pravděpodobně dlouho nenajdete lepší čas, než je teď. Pokud přitom chcete podpořit naši tvorbu, použijte při kliknutí na web Trezor náš affiliate link.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.