Connect with us

Bitcoin

Indie kryptoměny nezakáže, ale přísně je zdaní. Brzy přijde i CBDC

Zveřejněno

India
Pixabay.com

Během úterního projevu týkajícího se rozpočtu pro rok 2022 oznámila indická ministryně financí smělé plány její vlády spojené s kryptoměnami a blockchain technologií. Vypadá to tak, že druhá nejlidnatější země na světě by se mohla brzy dočkat vlastní digitální měny (CBDC).

Mirmala Sitharamanová během včerejšího projevu oznámila dvě podstatné informace spojené s digitálními aktivy:

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.
  • Národní digitalizovaná měna – indická rupie, která by byla pod kontrolou indické centrální banky, by měla být spuštěna již letos nebo nejpozději v roce 2023
  • Kryptoměny budou legalizovány, avšak zisk z jejich prodeje bude zdaněn až 30%

CBDC prý zefektivní indický finanční systém

Sitharamanová zdůraznila potřebu začlenění Indie do digitálního světa v mnoha obchodních vertikálách a když otevřela téma CBDC, k digitální verzi indické měny konstatovala, že pro místní ekonomiku bude tento projekt velmi významný.

Tvrdí, že CBDC přinese Indii efektivnější a levnější systém řízení měny. ,,Z těchto důvodů navrhujeme zavést digitální rupii pomocí blockchainu a jiných technologií, které vydá Reserve Bank of India počínaje lety 2022-23,” prohlásila.

Tradiční kryptoměny se přísně zdaní

Projev Sitaharamanové částečně potěšil i fanoušky decentralizovaných kryptoměn typu Bitcoin či Ethereum. Z jejích slov je totiž zřejmé, že Indie se vydá cestou regulace kryptoměn a nikoli jejich zákazu, což byla také jedna z možností.

Investoři se však musí připravit na to, že zisky z jejich prodeje se přísně zdaní. ,,Jakýkoli příjem z převodu jakéhokoli virtuálního digitálního majetku bude zdaňován sazbou 30%. Při výpočtu takového příjmu nejsou povoleny žádné srážky v souvislosti s jakýmikoli výdaji nebo příspěvky kromě samotných nákladů na pořízení,” informovala.

Ministryně financí zároveň upozornila, že jakékoli ztráty – například spojené s hackerskými útoky nebo chybnými transakcemi, nebudou moci být použity při snaze vykázat ztrátu z investice do kryptoměn.

Indická kryptoměnová komunita vidí v tomto rozhodnutí malou naději pro zlepšení podmínek krypotsektoru v jejich zemi. Zdaňování je velmi vysoké, stejně tak jsou přísná pravidla spojená s ním. Je to však podle všeho o něco lepší než stav, ve kterém stále hrozilo, že dojde k úplnému zákazu kryptoměnových transakcí a kryptoměnových burz.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.