Connect with us

Bitcoin

Inflace podle Muska už našla vrchol – začne se dařit rizikovým assetem včetně kryptoměn?

Zveřejněno

Elon Musk
Zdroj: Pixabay.com

Elon Musk si myslí, že inflace již našla svůj vrchol – odůvodnil to klesající cenou komodit, na kterou poukázal během výročního setkání akcionářů společnosti 5. srpna.

Tesla, která teprve nedávno oznámila prodej 75% držených bitcoinů, očekává, že inflace je z nejhoršího venku a že recese, ačkoli přijde, nebude moc dlouhá a hrozivá. Musk konkrétně uvedl, že očekává v následujících 18 měsících „mírnou“ recesi.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Během Q&A výročního zasedání společnosti Tesla Elon Musk odůvodnil názor, že inflace již našla svůj vrchol, poukázáním na ceny komodit, které potřebují fabriky Tesla při výrobě elektromobilů. Prozradil totiž, že při šestiměsíčním zohlednění jejich cen, nakupují tyto komodity v posledním období levněji a výhodněji, než pár měsíců dozadu. ,,Toto by se samozřejmě mohlo změnit, ale trend klesá, což naznačuje, že jsme za vrcholem inflace,“ konstatoval nejbohatší muž planety.

Pokud data, jako je například Index spotřebitelkách cen (CPI), potvrdí, že inflace opravdu začíná zpomalovat, může to být dobrý signál pro akciové trhy a také rizikovější aktiva, kam se řadí kryptoměny. FED by totiž mohl začít se zpomalováním zvyšování úrokových sazeb.

Společnost Fundstrat Global Advisors například přes týden poznamenala, že při pohledu na historický vývoj grafu dno akciových trhů bylo nalezeno krátce předtím, než FED přestal utahovat kohoutky skrze úrokové sazby. V „tweetu“ níže od Carla Quintanillu se píše, že akciový trh většinou našel dno 6 měsíců před posledním zvýšením sazeb FEDem.

https://twitter.com/fundstrat/status/1555561678774980609

Firma dokonce očekává, že index S&P500 by mohl do konce roku stoupnout k hodnotám až 4800 bodů, což by byl pravděpodobně dobrý setup i pro kryptoměny, které s indexem S&P500 i indexem Nasdaq v posledních měsících silně korelují. Nutno však uvést, že Fundstrat se může mýlit a že například přední analytik JP Morgan Mike Wilson si myslí, že trhy ještě své dno nenašly.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.