Connect with us

Kryptoměny

Insider trading mohl být spojen s 10 až 25% listingy kryptoměn

Zveřejněno

Graf
Zdroj: Pexels.com

Insider trading je součástí 10 až 25% obchodování kryptoměn v období jejich zalistování na kryptoměnových burzách – k tomuto závěru došla studie provedená na Technické univerzitě v Sydney.

Studie nejprve shromáždila údaje o 146 listincích kryptoměn na kryptoburze Coinbase od 25. září 2021 do 1. května 2022 a následně začala sledovat pohyby cen těchto kryptoměn v intervalu 300 hodin před jejich zalistováním na burze a 100 hodin po oznámení o jejich přidání.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Hypotézou studie bylo, že pokud by se v době listingů již obchodovaly tyto kryptoměny na decentralizovaných burzách (DEXech) a zaznamenaly by abnormální pohyby v porovnání s pohyby, které jsou na tradičních burzách, naznačovalo by to, že dochází k nelegálnímu insider tradingu.

Studie následně zjistila, že právě taková anomálie nastala u 10 až 25% studovaných tokenů a že cenové vzorce na DEXech bezprostředně před oznámením o zalistování na Coinbase byly velmi podobné případům, které jsou známy ke kauzám spojeným s důvěrným obchodováním s akciemi.

Analýza rovněž uvádí, že malá podskupina adres spojená s těmito tokeny a DEXy je podezřelá ze silné akumulace daných tokenů (před zalistováním) a jejich následným rychlým prodejem po zalistování na Coinbase s cílem maximalizovat zisky.

Studie je stále v procesu návrhu a proto nejsou uvedeny konkrétní tokeny, kterých se mohl insider trading týkat. Také neprošla odbornou kontrolou, přesto tyto závěry naznačují, že sdílení důvěrných informací, které by neměly být veřejné, k jejich zneužití, je ve světě kryptoměn stávajícím jevem.

Zajímavostí je, že ve stejnou dobu jako byly zveřejněny první informace o této studii obvinilo Ministerstvo spravedlnosti USA bývalého manažera Coinbase z obchodování s využitým důvěrných informací. Na začátku vyšetřování však tato obvinění popřel a prohlašuje, že je nevinný.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.