Connect with us

Bitcoin

Instituce nalily do Bitcoinu dalších 144 milionů. V pátek se však evidentně zalekly

Zveřejněno

Bitcoin kryptomeny
Zdroj: Pixabay.com

Přestože Bitcoin (BTC) a ostatní kryptoměny měly za sebou krvavý týden, který vyvrcholil velkým sobotním propadem cen, největší kryptoměnové fondy opět skončily v černých číslech.

Podle čerstvého reportu firmy CoinShares, která sleduje výkonnost fondů Grayscale, CoinShares, 3iQ, 21Shares, Purpose, ETC Group a ProShares, bylo do těchto fondů nalitých v pracovním týdnu, který končil 3. prosincem, celkem 184,1 milionu dolarů.

Zajímavé však je, že v pátek – den před velkým propadem cen – ubylo z těchto fondů 42 milionů dolarů. Institucionální investoři tak zřejmě reagovali na negativní zprávy z amerických trhů související s nepříznivým reportem o vývoji zaměstnanosti v USA (nebyla naplněna očekávání trhu z průzkumů) v kombinaci s tím, že FED v prosinci podle všeho oznámí urychlení tapperingu (zpomalování kvantitativního uvolňování), tedy řečeno „tištění peněz“.

Nejvíce se dařilo Bitcoinu

Pokud jde o investice do konkrétních kryptoměn, opět nejlépe skončil Bitcoin, do kterého instituce skrze tyto fondy investovaly 144.9 milionu dolarů. Slušný zájem byl i o Ethereum (+25.1m) a o koš různých digitálních aktiv (+11m). Do kryptoměny Solana bylo investováno 4,6 milionu USD a Binance Coinu 1.4 milionu USD. V červených číslech skončil Polkadot (mínus 3 miliony dolarů) a Cardano (minus 600 tisíc USD).

Kryptofondy skončily již 15. týden v řadě v černých číslech, což naznačuje, že institucionální důvěra v růst cen kryptoměn je stále vysoká. Páteční odlivy, které jsou zahrnuty do tohoto reportu však zvedají varovný prst. Velmi zajímavé proto bude, jak dopadne další report, ze kterého bude možné vyčíst reakci institucí v úvodu aktuálního týdne. Jak to dopadlo se však dozvíme až příští týden.

Zdroj: coinshares.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.