Connect with us

Bitcoin

Instituce obnovují zájem o Grayscale Bitcoin Trust. Spekulují ke schválení ETF?

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Institucionální investoři obnovují zájem o investiční produkt Grayscale Bitcoin Trust (GBTC). Podle všeho je k tomu motivuje i současná zhruba 30% sleva GBTC vůči podkladové ceně Bitcoinu.

GBTC je uzavřený investiční produkt společnosti Grayascale Investments skrze který mohou instituce nepřímým způsobem spekulovat na ceně Bitcoinu, aniž by musely Bitcoin přímo držet. GBTC jsou kryty bitcoiny, přičemž firma Grayscale vlastní více než 650 000 BTC, což z ní činí největšího institucionálního držitele bitcoinů na světě. V současnosti je však cena GBTC v téměř 30% slevě v porovnání se spotovou cenou BTC, což vytváří pro investory příležitost spekulovat na výhodný vstup do trhu. Naopak pro již existující držitele GBTC je současný stav pochopitelně nevyhovující.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Portál Cointelegraph informuje, že od prosince 2021 po předchozích nevýrazných týdnech opět stoupl o GBTC zájem s tím, že investovaný kapitál v průběhu konkrétních týdnů se pohyboval od 10 až do 140 milionů dolarů (poslední únorový týden).

Mezi největší institucionální investory do GBTC patří firma Catie Woodové Ark Investments s jejím ARK next Generation ETF (ARKW), který drží GBTC v hodnotě 478 milionů dolarů (meziroční nárůst o 45%), ale také fond bankovního giganta z Wall Street Morgan Stanley (376 milionů dolarů) a Kinetics Portfolio Trust (156 milionů dolarů). Na čtvrtém místě je akvizice Rothschild Investment Corp s drženými GBTC v hodnotě 7 milionů USD.

Spekulace ke schválení Bitcoin ETF?

Portál Cointelegraph se domnívá, že opětovné obnovení zájmu o Grayscale Bitcoin Trust navzdory jeho špatné výkonnosti po většinu roku 2021 může být spekulací na možnost schválení Bitcoin ETF. Firma Grayscale se totiž snaží u Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC) získat povolení ke konvertování tohoto uzavřeného investičního fondu na otevřené spotové ETF na Bitcoin, které by bylo v USA vůbec první. SEC totiž dosud všechny žádosti o spotové ETF na Bitcoin zamítla.

Šanci na schválení spotového ETF v případě žádosti od Grayscsle vidí firma Investors Trip, která se domnívá, že SEC se nakonec podvolí silnému lobbistickému tlaku. ,,Pokud bude (Bitcoin ETF) schválen, Grayscale převede GBTC na spotové ETF a současná sleva už nebude existovat,” uvedla ve své analýze ze 14. února.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.