Connect with us

Bitcoin

Institucionální investoři se rozhodli shortovat bitcoin – vypovídají o tom čerstvá data z kryptofondů

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Kryptoměnové fondy po předchozím týdnu, ve kterém z nich odešlo rekordních 422,8 milionů dolarů, skončily v uplynulém pracovním týdnu v plusových hodnotách – zvláštnost je však v tom, že zejména díky snaze investorů shortovat BTC.

Po pracovním týdnu, který začínal 20. červnem a končil 24. červnem, ve kterém odešlo z fondů Grayscale, Coinshares, Purpose, 3iQ, 21Shares, ProShares a ETC Group celkem téměř 423 milionů dolarů, což byl nový negativní rekord od vzniku těchto investičních, skončil uplynulý pracovní týden v případě těchto fondů v plusu – nalilo se do nich celkem 64 milionů dolarů.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Zvláštnost je však v tom, že pozitivní bilanci přílivu kapitálu do těchto fondů v minulém týdnu nelze tentokrát vyhodnocovat z pohledu názoru na cenotvorbu BTC a kryptoměn až tak pozitivně. Až 51 milionů dolarů totiž nabylo do fondu, který Bitcoin „shortuje“ – tedy staví na to, že cena BTC půjde ze současných hodnot ještě nižší.

Možnost shortovat Bitcoin přes kryptofondy je přitom relativní novinkou – Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC) udělila povolení pro Bitcoin Short ETF společnosti ProShares ve druhé polovině června 2022 a za současných tržních okolností má zjevně úspěch.

Kromě 51,4 milionů USD, které šly do shortovacích fondů BTC, přibylo 4,9 milionů USD do fondů spojených s Ethereum, 4,4 milionů USD do koše různých digitálních aktiv a 1 milion do fondů kryptoměny Solana. Ostatní fondy zaznamenaly přílivy nižší než 1 milion USD.

Pokud jde o regiony, tak až 46 milionů dolarů (převážně do shortování bitcoinu) pocházelo z USA. Dalších téměř 6 milionů USD z německých fondů a 7,5 milionů USD z fondů, které sídlí ve Švýcarsku.

Zdroj:blog.coinshares.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.