Connect with us

Bitcoin

Institucionální investoři skrz kryptofondy shortují BTC i Ethereum!

Zveřejněno

kryptomeny
Zdroj: Unsplash.com

Kryptoměnové fondy zaznamenaly v minulém týdnu příliv kapitálu v hodnotě téměř 44 milionů dolarů, což je nejvíce za posledních 14 týdnů. Do značné míry však souvisel se snahou o shortování Bitcoinu a ETH.

Kryptofondy Grayscale, Coinshares, 21Shares, ProShares, Purpose, 3iQ a CI Investment druhý týden v řadě skončily v kladné bilanci, ale nelze tentokrát mluvit o tom, že by investoři do těchto fondů kryptoměny „longovali“.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podle dat CoinShares totiž až 75% všech přílivů do kryptofondů v minulém pracovním týdnu souviselo se shroty – tedy sázkami na pokles ceny Bitcoinu a Ethereum.

Podtrhuje to i údaj o fondu „Short Bitcoin“, do kterého v konečné bilanci nabylo 18,4 milionu dolarů a jeho celkové AUM stouplo na 186 milionů dolarů. Zájem byl také o fond na Short Ethereum, do kterého nabylo 14 milionů dolarů, dosud nejvíc v historii.

Fondy s longovými pozicemi bitcoinu, čili klasické sázky na růst ceny BTC, mezitím zaznamenaly příliv kapitálu v hodnotě 14,3 milionu dolarů, zatímco longové fondy Ethereum zaznamenaly odliv 800 tisíc dolarů.

Zdroj:blog.coinshares.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.