Connect with us

Bitcoin

Intel chystá velkou novinku pro oblast těžby Bitcoinu. Bude průlomová?

Zveřejněno

Intel
zdroj: Unsplash.com

Generální ředitel společnosti Intel kritizoval negativní dopad těžby Bitcoinu na přírodu, ale naznačil, že pro to mají řešení. V širším kontextu lze tedy tvrdit, že Intel si připravuje půdu pro výrazný vstup do těžebního bitcoinového průmyslu.

Patrick Gelsinger, který je CEO jednoho z největších výrobců čipů na světě, kritizoval negativní vliv těžby Bitcoinu na přírodu v rozhovoru pro Bloomberg, kde uvedl: ,,Jediný záznam v bitcoinu spotřebuje dostatek energie na napájení vašeho domu na téměř jeden den. To je klimatická krize.”

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Gelsinger tak volně navázal již na několik medializovaných studií na toto téma. Cambridge University uvádí, že v současnosti bitcoinová síť spotřebuje odhadem 125 terawatthodin elektřiny ročně. To je větší spotřeba, než má většina zemí světa včetně Norska, Spojených arabských emirátů či Švédska.

Studie Decrypt zase uvádí jiná přirovnání: Širší uhlíková stopa Bitcoinu je v podstatě ekvivalentním více než 60 miliard liber spáleného uhlí, průměrné spotřeby elektřiny 9 milionů domácností za jeden rok nebo více než 100 miliard mil najetých průměrným osobním vozidlem.

Bitcoinu chce pomoci, připravují vlastní čip

Šéf Intelu však na rozdíl od politiků nevolá z těchto důvodů po zákazu těžby Bitcoinu, protože v něm vidí několik plusů. V rozhovoru pro Bloomberg naopak využil této příležitosti k propagaci těžebního čipu, na kterém Intel právě pracuje, o kterém řekl, že zmiňovaný „klimatický“ problém vyřeší.

Gelsinger následně potvrdil, že Intel se chystá přestavit čip, který bude využívat při těžbě Bitcoinu, a bude pro životní prostředí mnohem šetrnější. Navázal tím na vyjádření Raju M. Koudriho, viceprezidenta Intelu, který minulý týden řekl, že jejich čip má 1000x lepší výkon na watt než běžné GPU na těžbu založenou na kryptografické hashovací funkci SHA-256.

https://twitter.com/BitcoinMagazine/status/1494076019967500294

Představení čipu, který by mohl znamenat malou revoluci v těžbě BTC, plánuje Intel učinit s velkou pravděpodobností již během International Solid-State Circuits Conference (ISSCC), která je naplánována ve virtuální podobě během blížících se dnů od 20 do 28. února 2022.

Že Gelsinger ve skutečnosti nepovažuje Bitcoin za špatný ale fandí mu, potvrzují i ​​tato jeho slova: ,,Budeme pracovat na tom, abychom napravili tyto nedostatky, protože jde o výkonnou technologii, neměnný, využitelný digitalizovaný vstupní systém, který dokáže transformovat měnu, transakce a dodavatelské řetězy. Takže ano, je to vzrušující věc.“

Zdroj:decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.