Connect with us

Bitcoin

Intel představil novou generaci čipu pro těžbu Bitcoinu. Je prý výkonnější a udržitelnější

Zveřejněno

Bitcoin ťažba
Zdroj: Unsplash.com

Přední světový výrobce čipů americká společnost Intel představila v pondělí novou verzi čipu pro těžbu Bitcoinu s názvem „Intel Blockscale ASIC“. Jedná se o druhou generaci čipů firmy Intel zaměřenou na těžbu BTC, která následuje po únorovém představení čipu, který byl pojmenován Bonzana Mine (BMZ1).

Portál DeCrpyt uvádí, že nový čip Intelu pro těžbu BTC má hashovací sílu 580 GH/s (gigahashů za sekundu resp. 0,58 TH/s) přičemž spotřebuje pouze 26 joulů na terahash (J/TH), což ho prý činí efektivnějším, než konkurenční čipy. Hash rate je míra vypovídající o tom, jak rychle dokáže těžař generovat odpovědi na další blok bitcoinu, zatímco jouly na terahash měří, kolik energie se spotřebuje k výrobě každého terahashu. Terahash je 1 bilion hashů.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pro srovnání konkurenční ASIC sestava Bitmain Antminer S19 Pro+ Hyd poskytuje hashovací rychlost 198TH/s při spotřebě 27,5 J/TH a MicroBTC Whatsminter M30++ s 112 TH/s při 31 J/TH.

Bitcoin Magazine vysvětlil, že 256 čipů Blockscale ASIC by teoreticky mohlo dosáhnout celkové výpočetní rychlosti 148 TH/s se spotřebou asi 3860 wattů (W) při přibližně stejné energetické účinnosti. Vlajková loď firmy Bitmain dosahuje 140 TH/s při spotřebě 3010W, čehož výsledkem je energetická účinnost 21,5 J/TH.

,,Intel Blockscale ASIC bude hrát hlavní roli při pomoci společnostem na těžbu Bitcoinu dosáhnout cílů udržitelnosti a škálování v následujících letech,“ komentoval novinku CEO Microstrategy Michael Saylor.

Intelu vadí energetická náročnost Bitcoinu. Chce to změnit

Intel tvrdí, že cílem jejich čipů zaměřených na těžbu Bitcoinu je přinést na trh energeticky udržitelné řešení pro tento segment, které bude v souladu s ESG podnikáním, tedy zásadami bez negativního environmentálního a sociálního dopadu.

CEO Intel Patrick Gelsinger koncem loňského roku kritizoval energetickou náročnost Bitcoinu, přičemž poznamenal, že Intel chce tuto věc změnit s příslibem, že na trh přivedou čip, který bude mít 1000x lepší výkon na watt než běžné GPU pro těžbu založenou na kryptografické hashovací funkci SHA- 256.

,,Budeme pracovat na tom, abychom napravili tyto nedostatky, protože jde o výkonnou technologii, neměnný, využitelný digitalizovaný vstupní systém, který dokáže transformovat měnu, transakce či dodavatelské řetězce,“ přislíbil koncem roku 2021 přitom, jak přiznal význam Bitcoinu jako takového .

K nové verzi čipu se vyjádřil i viceprezident Intelu Bajali Kanigicherla, který uvedl: ,,Na podporu této nové éry výpočetní techniky Intel dodává řešení, která mohou nabídnout optimální rovnováhu mezi propustností hashování a energetickou efektivností bez ohledu na provozní prostředí zákazníka.”

Čip by měl obsahovat i možnost snímání teploty a napětí a podporu 256 integrovaných obvodů na řetězec, z nichž ani jeden nebyl součástí původního procesoru, který byl představen v únoru. Kromě toho se Intel domnívá, že vzhledem k „povaze“ použitého křemíku nebude mít problém s produkcí těchto čipů bez ohledu na poptávku po nových CPU a GPU.

První čipy v provozu ve třetím kvartálu?

O čip již projevila zájem řada významných severoamerických těžařů Bitcoinu, kde patří společnosti Argo Blockchain, Hive Blockchain Technologies či GRIID Infrastructure.

Stejně tak je očekává společnost Block (bývalý Square) bitcoinera Jacka Dorseyho, která by je ráda začala využívat k těžbě BTC již ve třetím kvartálu 2022 s cílem vybudovat vlastní „energeticky efektivní těžební systém.“

Intel včera naznačil, že produkce čipů pro těžbu BTC se naplno rozjede pravděpodobně až koncem roku, s tím, že první čipy budou dodány ve III. kvartálu. ,,V roce 2023 a později bude Intel spolupracovat a dodávat (tento čip) potenciálním zákazníkům, kteří sdílejí cíle společnosti týkající se udržitelnosti (těžby BTC).”

Zdroj: decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.