Connect with us

Bitcoin

Investice do BTC se El Salvadoru vyplácí – Zisky použije na zajímavou investici

Zveřejněno

Pes
Zdroj: Pexels.com

Když se 7. září 2021 kryptoměna Bitcoin (BTC) stala v El Salvadoru zákonným platidlem, prezident této země Nayib Bukele oznámil koupi prvních 400 BTC do státní pokladny. Cena BTC však ještě týž den prudce klesla z 52 000 dolarů na zhruba 44 000 USD a v následujících týdnech šla dokonce až k ceně těsně nad úrovní 40 000 USD, což znamenalo, že El Salvador byl prakticky od prvního dne se svou investicí do Bitcoinu v „nerealizované ztrátě“.

Středoamerická země přesto pokračovala v kupování „levnějších“ BTC a postupně jich nakumulovala dohromady až 700. Kritici se „radovali“, že Bukele tímto způsobem okrádá stát o peníze, přičemž některá mainstreamová média dokonce psala o tom, jak El Salvador prodělal obrovské peníze ( což však není pravda, protože Bitcoiny, které byly ve ztrátě, nikdy neprodal, pozn.red.).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Přečtěte si také: Vitalik Buterin: To co dělá El Salvador s Bitcoinem je v rozporu s ideály kryptoměn

Zisk se použije, Bitcoin ale neprodají

V posledních dnech se díky výraznému růstu ceny Bitcoinu karta obrátila a El Salvador se dostal cca po měsíci se svou bitcoinovou investicí do plusu. Prezident Bukele v reakci na to oznámil, že zisk z prvních investic do BTC bude nyní použit na výstavbu moderní nemocnice pro zvířata – konkrétně jde o 4 miliony dolarů.

Bukele ale upozornil, že tyto 4 miliony dolarů nebudou čerpány z přímého prodeje Bitcoinu. Ty si totiž El Salvador nechává ve své držení. ,,nepřevádíme žádné Bitcoiny, použijeme část z našeho trustu, protože naše Bitcoiny mají nyní větší hodnotu, než když byl trust vytvořen,“ napsal na Twitteru.

https://twitter.com/nayibbukele/status/1447021351299072003

Bukele k tomuto oznámení přiložil i video s vizualizací nové stavby, která by měla v plném provozu být schopná starat se o 128 zvířat v „nouzové situaci“, přičemž pohotovostní služba údajně zvládne další stovky vyšetření.

I tyto nejnovější zprávy potvrzují, že kontroverzní prezident El Salvadoru, který je západními zeměmi kritizovaný kvůli autoritativnímu přístupu k vedení země, čímž připomíná neslavné diktátory, je naprosto přesvědčen o dalším růstu ceny Bitcoinu. Ne podle všech by měl být však opěvovaný – Vitalik Buterin z Ethereum si myslí, že způsob, jakým El Salvador nutí své lidi do používání Bitcoinu je v rozporu se základním étos kryptoměn.

zdroj: decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.