Connect with us

Bitcoin

Írán zaplatil za dovezené zboží v kryptoměnách a plánuje v tom pokračovat

Zveřejněno

iran
Zdroj: Unsplash.com

Írán, který zápasí desetiletí s ekonomickými sankcemi, zjistil, že je lze do určité míry obejít použitím kryptoměn – potvrzuje to zpráva, podle níž realizoval první mezinárodní objednávku, za kterou zaplatil 10 milionů dolarů v digitálních aktivech.

Informaci o úspěšné platbě kryptoměnami sdílel v úterý 9. srpna náměstek Íránského ministerstva průmyslu, hornictví a obchodu Alizera Peyman-Pak a ačkoli nezveřejnil další podrobnosti o použité kryptoměně nebo importovaném zboží, uvedl, že objednávka je jen první z mnoha, za které v rámci mezinárodních obchodů zaplatí v kryptoměnách.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Do konce září bude používání kryptoměn a smart kontraktů široce používané v zahraničním obchodu s cílovými zeměmi,“ vzkázal.

Obrázek: Screenshot „tweetu“ íránského ministra s překladem do angličtiny:

Přípravy probíhaly déle

Írán se k adopci kryptoměn připravoval několik let. Například v říjnu 2022 upravil dříve vydanou legislativu tak, aby umožnil používání decentralizovaných digitálních aktiv k financování dovozu. Jak se ukázalo, zákon se začíná promítat do reality.

V červnu 2021 kromě toho Íránské ministerstvo obchodu vydalo 30 provozních licencí íránským těžařům kryptoměn (především bitcoinu), které následně musí být předány Íránské centrální bance, která těmto firmám za dané kryptoměny zaplatí v rialech. Inu a tyto vytěžené bitcoiny a jiné kryptoměny může nyní Írán využít jako platidlo při mezinárodních obchodech.

 

Dlouho nejsankciovanější na světě

Írán byl až do závěru února nejsankciovanější zemí na světě, dokonce výrazněji než Severní Korea. O tento nelichotivý trůn přišel „díky“ ruské válečné agresi na Ukrajině. Situaci by mohla zmírnit tripartitní jednání mezi Evropskou unií, USA a Íránem, v rámci kterých by mohly být některé stávající sankce podmíněně zrušeny. Írán je totiž významným exportérem ropy, po které je nyní pro geopoliticky konflikt velká poptávka a její cena nepřiměřeně stoupá.

Doplňujeme, že mezi hlavní importéry do Íránu patří Čína, Spojené arabské emiráty, Indie a Turecko a ačkoli není zřejmé, která z těchto zemí (nebo jiná) přijala od Íránu za dovezené zboží kryptoměny, patří mezi favority.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.