Connect with us

Bitcoin

Jack Dorsey věří, že Bitcoin pomůže ke světovému míru

Zveřejněno

Jack Dorsey
YouTube The B Word

Po události „The B Word“ věnované Bitcoinu a jeho institucionální adopci se světová média podle očekávání věnovala zejména vyjádřením největší celebrity této diskuse Elona Muska, ale zajímavé myšlenky o nejznámější kryptoměně řekl i jeden ze spoluorganizátorů akce Jack Dorsey, který je dlouholetým fanouškem BTC.

Jack Dorsey, který je známý jako velký filantrop, založil nejprve jednu z nejpopulárnějších sociálních sítí Twitter a následně i úspěšnou platební společnost Square, která má ve své rozvaze i 8 027 BTC v současné hodnotě kolem 250 milionů dolarů. Dorsey je zároveň známý jako bitcoinový maximalista, který tvrdí, že jakmile pochopil Bitcoin, začal ho vnímat jako něco absolutně revolučního.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Během diskuse s Elonem Muskem, Cathie Woodovou z Ark Investments a dalšími zajímavými hosty řekl o Bitcoinu myšlenky, které se někomu mohou zdát možná až absurdní. Věří totiž, že Bitcoin je cesta ke světovému míru.

,,Doufám, že (Bitcoin) vytváří světový mír nebo pomáhá vytvořit světový mír. Může to znít trochu směšně, ale pokud se opravíte tu základní úroveň, zlepší se i všechno nad ní. Je to běh na dlouhou trať, ale moje víra je, že pomáhá míru,“ uvedl CEO Twitteru s Square.

Jack Dorsey tím podle všeho poukazoval na to, že decentralizované peníze, které jsou v rukou celé komunity a neexistuje možnost měnění jejich základů konkrétními entitami (centrálními body) je něco tak revoluční, že to dokáže férovější přerozdělení moci.

Dorsey během diskuse rovněž zopakoval svou dlouhodobou predikci, že z Bitcoinu se stanou hlavní peníze internetu. Jeho firma Square tomu chce sama přispět konkrétními kroky. Nedávno potvrdila, že začala pracovat na hardwarové peněžence pro Bitcoin, která má urychlit jeho mainstreamovou adopci. Square zároveň ve spolupráci s Blockstreamem rozjíždí projekt těžby Bitcoinu za využití výhradně zelené energie – tedy takové, která nijak neškodí přírodě.

Téma zelené těžby BTC byla také předmětem debaty. Elon Musk poznamenal, že situace se vyvíjí správným směrem a proto by mohla jeho společnost Tesla obnovit přijímání plateb Bitcoinem. Tomu co během „The B Word“ říkal samotný Elon Musk jsme se věnovali v tomto článku.

zdroj: decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.