Connect with us

Ethereum

Jak Microsoft a Alibaba použijí Ethereum proti pirátství

Zveřejněno

Copyright
Pixabay.com

Projekt Argus, který vyvinuli technologičtí giganti Microsoft, Alibaba a Carnegie Mellon University na veřejném blockchainu Etherea, má omezit internetové pirátství. Partneři nedávno vydali zprávu o projektu, jeho cílech a potenciálních aplikacích.

Argus: Proti-pirátský nástroj poháněný Ethereem

Jak dokument popisuje, společnosti, jako je Microsoft, Apple a další, vynakládají spoustu času a peněz snahou zabránit pirátství a krádežím duševního vlastnictví. Tyto programy slouží k tomu, aby lidé poskytovali informace o subjektech nebo jednotlivcích, kteří se dopouštějí těchto nezákonných činností.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Úspěch těchto kampaní „proti soukromí“ je obvykle omezený kvůli několika problémům, zejména kvůli nedostatku důvěry veřejnosti.

Partneři proto navrhli Argus, „plně transparentní motivační systém“, který umožňuje jeho uživatelům zahájit protipirátské kampaně s pomocí blockchainu Etherea. Tím dojde ke zvýšení účinnosti této kampaně, jakmile se vyřeší její hlavní problémy: spravedlnost, neprůhlednost, kritéria důvěryhodnosti.

Jak zpráva tvrdí, problémy pirátství a s tím spojené kampaně, které mu mají zabránit, se skládají ze 3 hlavních částí – vlastníka produktu chráněného autorskými právy, informátorů hledajících zisk a pachatelů aktivity. Zájmy těchto stran mohou být různé.

Argus by tedy zaujal roli, kterou již některé společnosti vykonávají, a fungoval jako řešení „nestranné smlouvy“ s vyšší neutralitou než jiné subjekty, protože by běžel na Ethereu. Badatelé z Microsoftu, Alibaby a Carnegie jej označili za „první veřejný protipirátský systém“.

S účastníky jako takovými lze „zacházet spravedlivě“, nespoléhat se na autoritu nebo důvěru ve třetí stranu, systém je „odolný vůči chamtivosti a zneužívání“ s potenciálem „definitivně vyřešit každý“ možný konflikt. Argus byl vytvořen, aby těžil z efektivity a ekonomických výhod provozu na bázi Etherea. Microsoft a jeho partneři tvrdí:

„Dosahuje impozantní off-chain propustnosti 82,6 datových výměn za sekundu pro zařízení a podle hlášení vyžaduje pouze zanedbatelné on-chain náklady srovnatelné s odesláním 14 transakcí ETH-přenosu na veřejném blockchainu Etherea.“

Microsoft a partneři využívají sílu blockchainu Etherea

Argus bude ve svém designu navíc podporován „čtyřmi pilíři“: plnou transparentností, motivací, informacemi a optimalizací. Všechny dohromady zmírní problémy s protipirátskými operacemi zajištěním toho, že informátoři získají více odměn za nahlášení porušení autorských práv, než paděláním několika hlášení.

„Jinými slovy, náš model odrazuje od Sybilských útoků, takže zájem informátorů je v souladu se zájmem vlastníka.“

Sybilský útok – Při Sybilském útoku útočník podvrací reputační systém síťové služby vytvořením velkého počtu pseudonymních identit, které následně využívá k získání nepřiměřeně velkého vlivu.

Všechny informace budou k dispozici na serveru Etherea, což ztěžuje „opětovné odeslání“ zprávy. Mechanismus zasílání zpráv bude založen na multi periodickém závazkovém schématu s nulovými znalostmi prokazatelných vlastností pro větší soukromí a bezpečnost informátora.

Jak ukazuje obrázek níže, Argus umožní majiteli vydat licenci s mechanismem zvaným neurčitý obnos (oblivious transfer – OT). Licence s ním vydané budou mít jedinečný vodoznak neznámý pro třetí strany. Když tedy chce informátor nahlásit zjištěné porušení autorských práv, tato smlouva načte informace uložené na vodoznaku spojeném s produktem.

Přehled systému Argus

Přehled systému Argus, zdroj: Microsoft

Později Argus aktualizuje stav licence, od NORMÁLNÍ po OBVINĚNO, s údaji získanými ze zprávy. To chrání systém před potenciálními Sybilskými útoky od zlých činitelů a poskytuje obviněnému subjektu mechanismus odvolání.

Microsoft a jeho partneři uznali potenciál, který by Argus a budoucí aplikace mohly mít při řešení pirátství a dalších případů použití, které spoléhají na centralizované systémy a důvěru. Blockchain Etherea umožňuje v tomto odvětví takzvaný „posun paradigmatu“:

„Je možné vybudovat plně transparentní řešení bez zavedení role důvěryhodnosti. To by mohlo umožnit změnu paradigmatu pro motivační řešení proti pirátství. Zároveň jde o přesvědčivý scénář pro aplikaci na veřejné blockchainy.“

Velcí technologičtí hráči tak včele s Microsoftem dláždí cestu dalšímu průkopnickému využití technologie blockchainu. Tentokrát na síti Etherea.

Zdroj: 1. cointelegraph.com, 2. cryptodaily.co.uk. 3. news.bitcoin.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.