Connect with us

Bitcoin

Jake Yocom-Piatt: Halving přinutí těžaře prodávat Bitcoin za dvojnásobek ceny

Zveřejněno

Bitcoin halving
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoluzakladatel Decred a vedoucí tohoto projektu si myslí, že halving Bitcoinu bude nutit jeho těžaře (minery), aby prodávali Bitcoin za dvojnásobek jeho současné ceny, aby tím byli schopni pokrýt náklady na svou práci.

,,Halving bitcoinu znamená, že těžaři dostanou za stejné množství odvedené roboty polovinu Bitcoinu. Zdvojnásobí se tak neodpustitelná nákladnost vytváření Bitcoinu,“ řekl pro Cointelegraph. ,,Náklady těžařů jsou přibližně fixní, takže s cílem zachovat rovné ziskové marže jsou motivováni zdvojnásobit cenu, za kterou budou prodávat své Bitcoiny. Očekávám, že tento šok v podobě snížení nabídky BTC zvýší jejich cenu tím, že podstatně navýší ceny, za které je budou prodávat. „

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Nejbližší halving nastane již v pondělí 11. května 2020, po zhruba 4 letech. Odměna za vytěžení bitcoinu se v ten den sníží z 12.5 BTC na 6.25 BTC za jeden vytěžený blok (cca 10 minut) a tak to bude přibližně další čtyři roky. Vytěžit zůstává necelé 3 miliony BTC. Více než 18 milionů je již v oběhu. Těžit se bude až do roku 2140.

Pokud jde o cenu, Yocom-Piatt dodal: ,,Z krátkodobého hlediska očekávám, že cena se zhruba zdvojnásobí, ale dlouhodobější předpovědi je obtížně uvádět, protože kryptotrh má tendenci udělat velký boom.“

Co je to halving Bitcoinu, jak ovlivňuje cenu a deflační otázka

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.