Connect with us

Bitcoin

Jamie Dimon se opět obul do kryptoměn – nazval je „decentralizovanými Ponziho schématy“

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Jamie Dimon, generální ředitel jedné z největších bank na světě JPMorgan Chase, během svého svědectví před americkým Kongresem konstatoval, že je ohledně kryptoměn typu Bitcoin velký skeptik a zároveň se je neštítil nazvat „decentralizovanými Ponziho schématy.“

Jamie Dimon také uvedl, že „představa, že (kryptoměny) jsou dobré pro každého, je neuvěřitelná,“ a poukázal na jejich časté využívání při ransomware útocích, obchodování se sexem či praní špinavých peněz.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

CEO giganta z Wall Street hovořil také o stablecoinech, tedy kryptoměnách, které jsou svou cenou fixovány k jinému podkladovému aktivu, většinou fiatové měně, nejčastěji americkému dolaru (USD). Uvedl k nim, že správně regulovaný stablecoin by neměl být problém, ale pro jejich regulaci v USA stále neexistují jednoznačné postupy a zákony.

Dimon si naopak možná trochu překvapivě myslí, že hodnota je i v decentralizovaných financích (DeFi), v blockchainu a tokenech „které něco dělají“, přičemž řekl, že blockchain aktivně využívají i u JPMorgan.

Šéf JPMorgan je znám svou kritikou Bitcoinu a obecně decentralizovaných kryptoměn, které nemají centrální bod a tudíž nejsou pod nikoho kontrolou. V minulosti je nazval podvodem, Ponziho schématem či Bitcoin přirovnal k „bláznivému zlatu.“

JP Morgan se kryptoměnám nevyhýbá

Samotná JP Morgan Chase však razí ke kryptoměnám odlišný postoj, než její samotný CEO. Svým klientům totiž umožňuje zprostředkovanou koupi bitcoinů, Ethereum, Bitcoin Cash nebo Ethereum Classic a také některé investiční produkty z nabídky Grayscale Investments a Osprey.

Dimon to vysvětluje tím, že ačkoli on je ohledně kryptoměn velmi skeptický, poptávka po kryptoměnách je silná a proto JPMorgan umožňuje svým klientům tyto investice. I loni však zopakoval, že jeho názor na kryptoměny se tímto faktem nemění a že bitcoiny považuje za bezcenné.

Zdroj:decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.