Connect with us

Kryptoměny

Je digitální dolar dobrá zpráva? Takto to vnímají zástupci Ledgera a Binance

Zveřejněno

usa
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Pascal Gauthiuer, který je generálním ředitelem výrobce kryptoměnových hardwarových peněženek Ledger uvedl, že iniciativy vedoucí ke vzniku digitálního dolaru vnímá velmi pozitivně.

,,Je to úžasná zpráva. My nejsme FinTech společnost. Jsme jen technologická společnost. Poskytujeme bezpečnostní řešení pro digitální díla a díla, která fungují na blockchainu. Takže vše, co souvisí s blockchainem, je pro nás dobře, protože chráníme soukromí a vše co běží na blockchainu,“ uvedl.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Catherine Coleyová z burzy Binance se k digitálnímu dolaru vyjádřila takto: ,,Tlak na FED, aby vydal vlastní verzi mince centrální banky, by byl fanscinující a šlo by o dobrý krok ze strany vedení Spojených států. Pokud jde o to, jak ve skutečnosti ovlivní míru adopce nebo finančního začlenění, které považujeme za přínos z digitálních aktiv, bylo by to však poněkud odlišné.“

Coleyová proto upozornila, že přesto, že by šlo o digitální dolar, fungoval by na starých základech prostřednictvím současného finančního systému, který kontroluje FED. ,,Využíval by stávající kolejnice a ty častokrát zanedbávají ty, kteří nemusí mít bankovní účty nebo nemusí být schopni jít navštívit svou fyzicky existující banku v obdobích, jako je tato krize.“

Doplňujeme, že tlak na americkou centrální banku pokročit ve vývoji digitálního dolaru stoupá pro současnou krizi týkající se pandemie koronaviru. Demokraté dokonce předložili ve Sněmovně reprezentantů návrh, který počítá s digitálním dolarem jako prostředkem, který by mohl pomoci občanům USA nejvíce postiženým dopadem koronaviru na jejich živobytí. Pokud však jde o samotné řešení digitálního dolaru, podle dostupných informací Američané ještě nejsou s vývojem a budováním infrastruktury ani zdaleka tak vpředu, jako například Čína.

Nedávno jsme psali o připravovaném zákoně o kryptoměnách v USA:

Zákon o kryptoměnách v USA: Dělit se budou do tří kategorií!

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.