Connect with us

Cardano

Je testnet Cardano hardforku Vasil skutečně rozbit a co bude dál?

Zveřejněno

Cardano
Zdroj: Unsplash.com

V předchozích dnech se šířily internetem zprávy o vážných chybách v testu hardforku Vasil před jeho ostrým nasazením na mainnet kryptoměny Cardano (ADA). Hardfork Vasil má být nejvýznamnější aktualizace této kryptoměny za více než rok, díky které mělo Cardano výrazně lépe škálovat.

Hardfork Vasil měl být spuštěn na hlavní síti Cardano již začátkem léta, ale mezitím došlo k jeho dvěma odkladům z důvodu technických problémů objevených právě během testnetů. V rámci Cardano komunity zarezonoval nově zejména „tweet“ developera Adama Deana, který 18. srpna uvedl, že pro chybu v Cardano Node v 1.35.2, který měl být verzí nasazenou do mainnetu (hlavní síť Cardano), je testnet „katastrofálně rozbit. “

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Vývojářský tým Input Output po objevení této chyby reagoval vydáním nového klientského softwaru s označením Cardano Node v.1.35.3, který spustil na dvou separátních testnetech. Dean však tvrdil, že nová verze je nekompatibilní a neschopná synchronizace s původní testovací sítí a tyto testovací sítě nemají historii bloků.

Zprávy o „katastrofálně rozbitém testnetu“ se i díky použití této kombinace slov dostaly rychle mezi celou komunitu sledující vývoj kryptoměny Cardano, což vyvolalo další otazníky a pochybnosti o připravenosti hardforku Vasil na jeho ostré nasazení. Reagovat se tak rozhodl i zakladatel Cardano a CEO vývojářské firmy Input Output Charles Hoskinson, který uvedl, že objevená chyba byla odstraněna a že v procesu přechodu na mainnet by se mělo podle jeho názoru pokračovat.

Slova Hoskinsona totiž naznačují, že není za další odklad spuštění Vasil na hlavní síti Cardano.

,,Jako komunita bychom samozřejmě mohli Vasil odložit opět o několik měsíců, abychom znovu otestovali kód, který byl testován již tucetkrát a již běží. Stojí to za to všem vývojářům Dapps, kteří na tuto aktualizaci čekají už téměř celý rok?“ zeptal se řečnicky a dodal k problémům v testnetech: ,,Nemůžete spojovat neúspěšnou testovací síť s mainnetem (hlavní sítí), protože testovací sítě se v tomto odvětví neustále budují a ničí. To je jejich pointa. V žádném případě to nepoškozuje samotné Cardano.“

CEO Input Output na závěr dodal, že jedním z benefitů hardforku Cardano bude „nový proces řízení“ a „inkluzivnější struktura”, které povedou k užitečnějšímu kódu a rychlejšímu vývoji. ,,Pojďme společně dokončit Vasil a pak se přesuňme na vyšší úroveň. Napravme některé z původních hříchů projektu, aby Cardano mohlo vyrůst na další úroveň,“ dodal.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.