Connect with us

Bitcoin

Jim Cramer opět změnil názor na kryptoměny – znamená to, že Bitcoin našel dno?

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Jim Cramer, investiční moderátor pořadu Mad Money na CNBC, je mimořádně známou personou finančního sektoru. Patří však do kategorie těch, které investoři poslouchají spíše z důvodu, aby učinili přesný opak toho, co tvrdí.

Jim Cramer, byť jeho pořad patří mezi nejsledovanější na CNBC, se v kryptoměnovém a akciovém sektoru v posledních měsících proslavil několika predikcemi, které skončily přesně opačně, než tvrdil. V rámci kryptoměn byl například dlouhou dobu velmi skeptický, když jejich cena prudce rostla vzhůru a naopak v období, kdy byli blízko svého dosavadního vrcholu, byl až příliš optimistický.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Hvězda CNBC však názor na kryptoměny opět změnila a ačkoli Cramer ještě nedávno Bitcoin obhajoval, tentokrát v pondělí konstatoval, že kryptoměny „nemají žádnou skutečnou vnitřní hodnotu a tak bude jejich cena pokračovat v pádu „. ,,Zdá se, že kryptoměny skutečně vybuchnou. Z kapitalizace 3 bilionů dolarů se dostaly na jeden bilion dolarů. Proč by se měli zastavit tady? Není u nich žádná skutečná hodnota. Kolik firem může zachránit Sam Bankman-Fried?,” zeptal se zhruba dva měsíce od momentu, kdy byla cena Ethereum na úrovni 3 000 dolarů a on prohlašoval, že ETH může v blízké budoucnosti udělat růst o 35-40%, což bude znamenat pro investory „snadno vydělané peníze“ (cena Ethereum od té doby klesla o 62%).

Fanoušci bitcoinu si toto jeho nejnovější prohlášení tedy vysvětlili po svém – v souladu s tím, že Cramer se častokrát ohledně cen kryptoměn mýlí, to totiž považují za signál, že Bitcoin už možná našel dno.

Dočkal se vlastního fanouškovského Twitter účtu

Jim Cramer se dokonce dočkal na Twitteru fanouškovského účtu s názorem „ Inverse Cramer ETF “. Jeho administrátor sleduje jeho doporučení s cílem, aby dělali investoři přesný opak toho co radí – je jich už přes 62 800 a počet sledujících neustále přibývá. Pro ilustraci nedávno doporučoval investice do akcií Ford a Nike, přičemž od onoho momentu jejich akcie klesly o 25% resp. 7%.

Mezi další populární „fail“ Cramera patří doporučení ke koupi akcií kryptoburzy Coinbase v srpnu 2021, kdy stála jedna akce 248 dolarů. Coinbase (COIN) se dnes obchoduje kolem úrovně 55 USD.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.