Connect with us

Kryptoměny

K regulaci kryptoměn v USA se vyjádřili místopředseda FEDu a šéf OCC

Zveřejněno

senat USA
Zdroj: Pixabay.com

Dva přední finanční úředníci vlády USA přednesli ve středu projevy, ze kterých vyplývá, že jejich nastavení vůči kryptoměnám je přísné nebo až kritické.

Michael Barr, který byl nedávno jmenován místopředsedou americké centrální banky FED hovořil o kryptoměnách během projevu na Brookings Institute, zatímco Michael Hsu, který je šéfem Amerického kontrolora měn (OCC) se k nim vyjádřil během výroční konference The Clearing House and Bank Policy Institute.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Barr zmínil kryptoměny ve dvou kontextech – nejprve uvedl historické příklady soukromých peněz destabilizujících ekonomiku a následně vyzval k regulaci stablecoinů. ,,Domnívám se, že Kongres by měl urychleně pracovat na schválení velmi potřebné legislativy, aby stablecoiny, zejména ty, které jsou určeny k tomu, aby sloužily jako platební prostředek, se dostaly do obezřetného regulačního obvodu,“ prohlásil.

Pokud jde o ostatní kryptoměny, zdůraznil, že důležitým úkolem je chránit bankovní systém a klienty těchto bank. ,,Jak jsme to viděli při růstu kryptoaktiv, na rychle rostoucím a nestálém trhu mohou lidé přijít k domněnce, že tomu trhu rozumějí, až nakonec zjistí, že tomu tak nebylo. Plánujeme spolupracovat s regulačními agenturami bank, abychom zajistili, že kryptoaktiva v bankách budou dobře regulována na základě principu stejná rizika, stejné aktivity, stejné regulace, bez ohledu na technologii použitou na tuto aktivitu,“ doplnil.

Michael Hsu, který šéfuje OCC, regulátorovi, který má na starosti americké federální banky, řekl, že po nástupu do úřadu zaujalo OCC opatrný a pozorný přístup ke kryptoměnám. Ten vedl k vydání interpretačního dopisu OCC 1179, jehož poselstvím je, že „aktivity s kryptoaktivy jsou pro banky povoleny za předpokladu, že banka dokáže ke spokojenosti svého Kontrolního úřadu prokázat, že má zavedené kontroly na vykonávání činností bezpečným a správným způsobem.”

Za nejrušivější element kryptotrhu považuje stablecoiny, které je nutno regulovat a obrovským varovným signálem byl krach kryptoměny Terra, který vedl i ke kolapsu algoritmického stablecoinu UST. Poznamenal také, že vztahy mezi bankami a fintech společnostmi v souvislosti s kryptoměnami je třeba zlepšovat.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.