Connect with us

Bitcoin

Kdo bude následovat El Salvador? Mow odhalil v Miami tři jurisdikce, které míří k přijetí Bitcoinu

Zveřejněno

Roatan
Zdroj: Pixabay.com

Mezi mimořádně očekávané řečníky konference Bitcoin 2022 v Miami patřil Samson Mow, bývalý hlavní strategický ředitel Blockstream, který nedávno oznámil, že v příštích měsících a letech se lze věnovat především státní adopci Bitcoinu.

Samson Mow během svého projevu jmenoval tři jurisdikce, které pravděpodobně přijmou nebo již přijímají Bitcoin jako zákonné platidlo.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

První z nich je karibský ostrov Roatan, který je součástí Hondurasu. Společnost Honduras Prospera Inc. je organizátorem a promotorem této jurisdikce se schválením honduraské vlády.

,,Bitcoin v rámci Prosperta funguje jako zákonné platidlo. Znamená to, že za bitcoiny se neplatí daň z kapitálových výnosů, můžete tam volně obchodovat pomocí BTC a můžete platit daně a poplatky této jurisdikci v bitcoinech,” uvedl prezident této společnosti Joel Bomgar, který také prozradil, že od čtvrtka jurisdikce Prosperta umožní obcím v Hondurasu a podnikovým subjektům mimo USA obchodovat bitcoinové dluhopisy v rámci Prosperta. Akreditovaní investoři, tedy obyvatelé USA, kteří se kvalifikují skrze vysoký čistý majetek nebo vysoký práh příjmu, získají také příležitost investovat přímo do Honduras Prosperta Inc. a získat sekuritizované akční tokeny.

Druhou jurisdikcí, která míří k Bitcoinu, je Madeira, autonomní oblast Portugalska, rodiště fotbalisty Cristiana Ronalda. Potvrdil to Miguel Alberquerque, prezident regionální vlády v Madeiře, který oznámil, že „jednotlivci v Madeiře nepodléhají dani z kapitálových výnosů při nákupu a prodeji bitcoinů“ a zároveň zmínil 5% sazbu daně z příjmu pro právnické osoby v regionu jako jednu z nejlepších oblastí volného obchodu v Evropě.

https://twitter.com/Martellfox/status/1512086320100753414

https://twitter.com/BitcoinMagazine/status/1512084911930281997

Třetí oznámení se týkalo Mexika, ale je nutné uvést, že z pohledu adopce BTC tento velký stát sousedící s USA až tak daleko zatím není. Vedle Samsona Mowa se objevila mexická senátorka Indira Kempisová, která na dálku „předložila“ mexickému prezidentovi Andrésu Manuel López Obradorovi návrh na uzákonění Bitcoinu jako zákonného platidla, k čemuž dodala: ,,V Mexiku není součástí našeho finančního systému 67 milionů lidí. Bitcoin je řešením tohoto problému. Prostřednictvím finančního začlenění a finančního vzdělávání mohou mít lidé lepší kvalitu života.“

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.