Connect with us

Kryptoměny

Keňská legislativa navrhuje zákon na zdanění kryptoměn a ochranu spotřebitelů

Zveřejněno

kryptomeny
Zdroj: Unsplash.com

Keňa uvažuje o zdanění kryptoměn. Jedná se o zemi s vysokou adopcí kryptoměn. Dle průzkumu Chainalysis ze září letošního roku se řadí na 19. místo na světě v přijímání kryptoměn a na páté místo v peer-to-peer obchodování.

Jaká je situace v Keni?

 • Keňa doposud kryptoměny neregulovala
 • Keňa je na 19. místě na světě v přijímání kryptoměn a na pátém místě v peer-to-peer obchodování.
 • Navrhovaná změna přichází současně s výzvou keňského prezidenta Williama Ruta ke zdvojnásobení daňového základu v zemi.
 • V zemi jsou přibližně 4 miliony uživatelů kryptoměn – v přepočtu na obyvatele, tak Keňa s podílem přibližně 8,5 % populace zaujímá páté místo na světě.

Co se událo?

 • Dne 21. listopadu byla předložena novela keňského zákona o kapitálových trzích, která by vyžadovala, aby ti, kdo vlastní kryptoměny nebo s nimi obchodují, museli pro daňové účely poskytovat informace o svých aktivitách tamnímu úřadu pro kapitálové trhy.

Co návrh zvažuje?

 • Je to poprvé, co se Keňa snaží rozšířit finanční regulaci na kryptoměny a usiluje změnu zákona o kapitálových trzích tak, aby definoval kryptoměny jako cenné papíry
 • Týkala by se těch, kdo vlastní kryptoměny nebo s nimi obchodují
 • Podle návrhu zákona o kapitálových trzích (novela) by Keňané při prodeji nebo používání digitálních měn odváděli keňskému finančnímu úřadu daně z kapitálových výnosů
 • Kryptoměny držené po dobu kratší než jeden rok by podléhaly dani z příjmu, zatímco poté by se uplatňovala daň z kapitálových výnosů.
 • V Keni platí daň z příjmu, která se pohybuje v rozmezí od 10 % do 30 %. Banky již vybírají spotřební daň ve výši 20 % ze všech provizí a poplatků za kryptoobchody.
 • Návrh zákona definuje digitální měny jako cenné papíry, stanoví licencování jednotlivých obchodníků s kryptoměnami a vytvoří centralizovaný elektronický registr transakcí s digitálními měnami v zemi.
 • Zavedl by rovněž opatření na ochranu spotřebitelů, jako je vytvoření fondu na ochranu investorů před finanční ztrátou v důsledku selhání licencovaného makléře nebo obchodníka a záruky ochrany osobních údajů.

Autor návrhu zákona, poslanec Abraham Kirwa, řekl:

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

„Novela stanoví […] definici digitálních měn, jejich vytváření prostřednictvím těžby kryptoměn a stanoví pravidla pro obchodování s digitálními měnami. […] Novela rovněž nastíní povinnosti osob nebo podniků obchodujících s digitálními měnami, stanoví jejich zdanění, vlastnictví a zajistí podporu inovací v této oblasti.“

Zdroj: Cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.