Connect with us

Bitcoin

Klíčem k adopci bitcoinu je vzdělávání a inflace – potvrzuje to průzkum firmy Block

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Podle průzkumu, který si dala vypracovat společnost Block, jejíž CEO je bitcoinový maximalista Jack Dorsey, optimismus ohledně budoucnosti bitcoinu (BTC) stoupá přímo úměrně tím, kolik o něm daný respondent ví.

Společnost Block, která se před rebrandingem jmenovala Square, realizovala svůj průzkum v lednu 2022 na vzorku 9500 lidí. Detailněji šlo o 2375 respondentů z Ameriky, 4360 respondentů z EMEA – tedy Evropy, Afriky a Blízkého východu a 2860 respondentů z APAC, čili asijsko-pacifického regionu. Podmínkou průzkumu bylo, aby v každém regionu bylo jeho součástí alespoň 100 držitelů bitcoinů.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Firma Block zjištění z průzkumu následně zpracovala do finální zprávy, kterou publikovala 31. května, a vyplývá z ní jasná korelace mezi optimismem a pravděpodobností nákupu BTC a úrovní znalosti respondenta o BTC.

Optimismus roste mírou edukace o BTC

Z těch, kteří se identifikovali férovými až odbornými znalostmi o kryptoměnách totiž 41% uvedlo, že si v následujících 12 měsících koupí bitcoiny, zatímco z těch, kteří mají o bitcoinu a kryptoměnách jen omezené znalosti odpovědělo kladně jen 7,9% respondentů.

Zajímavé také je, že ačkoli jednotlivci s vyššími příjmy jsou ohledně budoucí ceny BTC optimističtější, než ti, kteří patří do méně solventní kategorie, pokud jde o země, tak největší optimismus ohledně budoucnosti BTC mají obyvatelé zemí s nižšími příjmy jako jsou Nigérie, Indie, Vietnam, Jihoafrická republika či Argentina. Obyvatelé těchto zemí zároveň prokázali vyšší míru vzdělanosti o kryptoměnách.

Infografika: Názor na Bitcoin podle zemí – tyrkysová barva značí vysokou míru optimismu, oranžová ani jednu z možnosti (neutral) a fialová skepsi:

Vzdělávání je klíč k další adopci

Z reportu vyplývá, že vzdělávání a propagace se jeví jako klíč k další adopci bitcoinu, jelikož největším důvodem (uvedlo to 51% respondentů) pro nekoupení si BTC byl nedostatek znalostí. Druhým nejčastěji zmiňovaným důvodem byl strach z krádeže (32%) a na třetím místě se umístil dojem, že je příliš volatilní (30%).

Zajímavé také je, že jednotlivci s nižšími příjmy častěji používají bitcoiny i prakticky – tedy na transakce. Až 40 % z této kategorie totiž uvedlo, že s největší pravděpodobností si BTC koupí, aby si tím usnadnily posílání peněz při koupi zboží. Tento fenomén lze sledovat zejména v zemích, které jsou závislé na remitenci a mají nižší HDP.

Lidé s vyššími příjmy naopak používají bitcoin hlavně jako nástroj skrze který mohou vydělat – tedy jako investici (50%) nebo pro diverzifikaci již jejich stávajícího investičního portfolia (30%).

Čím vyšší inflace, tím větší zájem o BTC

Block zjistil, že existuje i silná korelace mezi adopcí bitcoinu a vysokou mírou inflace. Například až 45% respondentů z Argentiny používá BTC jako nástroj, pomocí kterého se chrání před znehodnocením pesa. Podle květnových čísel totiž stoupla meziměsíční inflace pesa o 6,75 % a roční míra inflace dosáhla ohromných 55,1 %. Není proto divu, že adopce kryptoměn je v Argentině dvojnásobná v porovnání s ostatními zeměmi v regionu.

Posledním zjištěním z průzkumu Block je, že pojem Bitcoin je v segmentu kryptoměn suverénně nejznámější. Až 88% respondentů totiž uvedlo, že o něm již slyšeli, zatímco o Ethereum, které skončilo na druhém místě, slyšelo jen 43% dotázaných.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.