Budoucí lídr Kolumbie Gustavo Petro, který uspěl ve druhém kole nedávných prezidentských voleb, by mohl přispět k výraznější adopci kryptoměn v jeho zemi. Už v minulosti totiž několikrát naznačil, že je vnímá pozitivně.
62letý levicový kandidát Gustavo Petro zasedne do pozice prezidenta Kolumbie 7. srpna – v tento den nahradí Duqueho Márqueze a minimálně na čtyři roky prý povede zemi „směrem k lepším zítřemkům.“ Z pohledu kryptoměn to může být zajímavá zpráva, protože Petro v minulosti vícekrát mluvil o síle bitcoinu a uvedl, že by mohl přispět k odebrání moci vládě a tradičním bankám a dát více moci do rukou samotných lidí.
,,Bitcoin odebírá státem emisní moc a zbavuje banky možnosti vyvlastňovat měny. Je to komunitní měna, která je založena na důvěře těch, kteří s ní provádějí transakce, jelikož je založena na blockchainu. Důvěra v bitcoin roste a tím i jeho síla,“ napsal na Twitteru ještě 26. prosince 2017.
El bitcoin quita poder de emision a los estados y el señoreaje de la moneda a los bancos. Es una moneda comunitaria que se basa en la confianza de quienes realizan transacciones con ella, al tener como base el blockchain, la confianza se mide y crece, de ahí deriva su fortaleza https://t.co/g8cO9WfP0L
— Gustavo Petro (@petrogustavo) December 26, 2017
Během prezidentské kampaně však bitcoinu výraznější prostor nevěnoval, ale vyjádřil se i k El Salvadoru, který učinil v roce 2021 z bitcoinu zákonné platidlo – zaujaly ho zejména informace, podle kterých chce El Salvador využít k těžbě bitcoinu energii z vulkanické činnosti, k čemuž konstatoval, že ho tato myšlenka ho oslovila a doplnil: ,,Virtuální měny jsou čisté informace a tedy energie.“
Kolumbie má 52 milionů obyvatel a podle informací Cointelegraph jsou v ní kryptoměny velmi oblíbené – pokud jde o oblast Jižní Ameriky patří k vůbec nejaktivnějším. V únoru v Kolumbii byla spuštěna také významná latinskoamerická kryptoburza Bitso, která má zájem stát se „jihoamerickou Coinbase.“
Zdroj:cointelegraph.com