Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (1.2.): Elon Musk, GameStop, Bitcoin, ETH, XRP, DogeCoin či Indie

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají prosperující období a jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Muskův ,,tweet“ se natrvalo zapsal do historie Bitcoinu

Jak jste jistě postřehli, podnikatel a vizionář Elon Musk změnou profilového popisu na svém oficiálním Twitter účtu způsobil novou vlnu retailového FOMO šílenství kolem Bitcoinu, které v pátek vedlo k prudkému růstu ceny nejznámější kryptoměny o přibližně 6 000 dolarů (ve špičce). Šéf firem Tesla či SpaceX, který se nedávno stal nejbohatším mužem na světě, si nejprve svůj popis v „biu“ změnil na „Bitcoin“ a následně zveřejnil krátký status, v němž uvedl „In Retrospect, it was Inevitable“ (v překladu: ,,při zpětném pohledu to bylo nezbytné“). Tématu toho, že tento tweet se natrvalo zapsal do bitcoinové historie a také tomu, jak Musk ovlivnil transakční poplatky na BTC síti, jsme se věnovali v tomto článku a také ve videu níže:

Kauza GameStop: Bitcoinu roste popularita, DogeCoin a XRP pumpují

Kauza firmy GameStop související s pozastavením tradingu jejího obchodování na Robinhood, které jsme se podrobně věnovali v tomto článku, začala podle očekávání ovlivňovat i sektor kryptoměn. Z pohledu ceny měla dosud nejzásadnější vliv na XRP a DogeCoin, přičemž z dlouhodobého hlediska z ní může pravděpodobně nejvíce čerpat Bitcoin. Tématu jsme se podrobně věnovali ve videu níže a také v tomto článku.

VISA začala výrazněji zaostřovat na kryptoměny. Přidá je do portfolia?

Společnost VISA by mohla napodobit kroky PayPalu a také se výraznějším způsobem zaměřit na kryptosektor. Naznačil to CEO této firmy Al Kelly, který uvedl, že platební gigant je v pozici, ze které může „udělat kryptoměny bezpečnější, užitečnější a použitelnější“. Al Kelly neočekávaně zmínil kryptoměny během rozhovoru pro portál Fool.com, který se týkal očekávaných hospodářských výsledků firmy VISA v prvním čtvrtletí 2021. Pokud chcete vědět více, otevřete si tento článek.

Indie chce zakázat kryptoměny

Indický parlament se bude zabývat návrhem zákona, který by kompletně zakázal kryptoměny v této zemi. Podle představitelů kryptosektoru v této druhé nejlidnatější zemi světa nejde o žádné překvapení, protože Indická vláda již delší dobu mluví i o způsobu, jak by se mohla dostat ke zlatu, které Indové vlastní. Více o tomto důležitém tématu se dozvíte z videa na našem YouTube:

Ripple vtáhlo do kauzy se SEC i Ethereum

Dalo se očekávat, že společnost Ripple, která čelí žalobě ze se strany Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC) pro údajný neregistrovaný prodej cenných papírů v podobě kryptoměny XRP, vtáhne do tohoto sporu i ostatní kryptoměny. Ripple začalo nepřímým útokem na Ethereum (ETH), jelikož se komise ptá, proč dvojka na trhu není vnímána komisí SEC také jako cenný papír. Více se dočtete v tomto článku.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku a také na našem YouTube.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Populárne