Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (10.7.): Bitcoin a ECB, CoinMarketCap, Goldman Sachs či Libra

Zveřejněno

bitcoin-euro
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

CoinMarketCap bude přinášet kvalitnější informace o kryptoměnách

Společnost Crypto Briefing a aliance Data Accountability and Transparency Alliance (DATA), kterou vytvořil nejnavštěvovanější kryptoportál CoinMarketCap, uzavřely partnerství, v jehož rámci spustí nový zajímavý projekt Simetri. Ten by měl být navržen tak, aby zajistil transparentnost a ověřitelné údaje z objednávkových knih kryptoměnových burz a směnáren a vedle toho uměl poskytnout i hloubkovou fundamentální analýzu a objektivní informace o samotných kryptoměnách. Více se dozvíte v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

CoinMarketCap bude přinášet kvalitnější informace o kryptoměnách

David Marcus z Facebooku ujišťuje kongres, že budou ohledně Libry spolupracovat

David Marcus, vedoucí představitel Facebooku, pokud jde o vývoj kryptoměny Libra a peněženky Calibra, napsal dopis předsedkyni Výboru pro finanční služby USA Maxine Watersové, který se týká blížícího se veřejného slyšení před Kongresem v souvislosti s avizovanou kryptoměnou největší digitální sociální sítě. Marcus měl v listu Watersovou ujistit, že dává osobní záruku toho, že Facebook podnikne všechna opatření, aby spuštění kryptoměny Libra proběhlo správným a regulérním způsobem. Více podrobností se dočtete zde.

David Marcus z Facebooku ujišťuje kongres, že budou ohledně Libry spolupracovat

Goldman Sachs pravděpodobně buduje vlastní kryptoprojekt

Vznikající pracovní pozice u Goldman Sachs naznačuje, že gigant bankovního sektoru plánuje vyvíjet vlastní digitální měnu nebo se touto problematikou minimálně vážně zabývat. Goldman Sachs totiž hledá projektového manažera pro digitální aktiva pod záštitou programu GS Accelerate. Pracovní pozice je určena pro člověka, který vyvine komplexní roadmapu pro rozvoj distribuovaných informačních technologií (DLT) a podpoří hloubkové porozumění relevantním produktům, technologiím a trhům. Mezi klíčové vlastnosti tohoto zaměstnance má patřit vášeň pro digitální aktiva a technologii blockchain, kapitálové trhy a regulace týkající se této oblasti. (cointelegraph.com)

Bude IRS žádat data od Apple, Google či Microsoftu?

Americký daňový úřad (IRS) zvažuje, že bude od technologických gigantů vyžadovat informace o aktivitách jejich uživatelů, které se týkají kryptoměn. Tato informace pochází z prezentace, která se začala šířit internetem, ale IRS oficiálně zatím nepotvrdila, že jde o její dokument. Podle sdílených dokumentů, pokud jsou pravdivé, IRS doufá, že společnosti jako Apple, Google a Microsoft jim budou moci v případě vyžádání poskytnout data o plátci daně, které by se týkaly informací například o tom, zda si nestahoval nějaké aplikace, přes které je možné platit kryptoměnami. (cointelegraph.com)

Evropská centrální banka nezvažuje použít Bitcoin jako rezervní měnu

Evropská centrální banka musela v rámci pravidelné ankety #AskECB „na Twitteru čelit zajímavé otázce, zda zvažuje možnost, že použije Bitcoin jako rezervní měnu. Odpověď na tuto otázku se však dala předpokládat. ECB uvedla, že to určitě nemá v plánu. ,,Bitcoin není měnou, je spíše aktivem a je velmi volatilní,“ napsali v odpovědi zástupci ECB citují svého hlavního ekonoma Philipa Lanea. To se pochopitelně setkalo s kritikou části kryptomunity, která poukazovala například na to, že kupní síla eura od jeho zavedení před dvaceti lety klesla a výsledky má horší než Bitcoin, který trpí dočasnými záchvěvy volatility. (cointelegraph.com)

Rychlé zprávy

EBP: Česká republika, Itálie a Švédsko budou příští rok společně sdílet předsednictví v asociaci European Blockchain Partnership. Dohodli se na tom představitelé zastoupených zemí během včerejšího setkání v Bruselu. European Blockchain Partnership je subjekt podporován Evropskou komisí jako nástroj spolupráce mezi členskými zeměmi při výměně zkušeností a odborných znalostí v technických a regulačních oblastech týkajících se této technologie.

Pokud se vám líbí naše články zapněte si naše oznámení (zvonek vpravo dole) A sledujte nás na Facebooku. Mimochodem víte o tom, žeaktuální přehled cen kryptoměn najdete iu nás?

 

 

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.