Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.
Poplatky za transakce bitcoinu se vracejí do normálu
Zejména v důsledku halvingu stouply poplatky za bitcoinové transakce mezi 5. dubnem a 20. květnem o neuvěřitelných 1600 procent. V posledních dnech se však situace vrací do normálu a podle nejnovějších dat je průměrná cena zaplacená za jednu BTC transakci už hluboko pod jedním dolarem. Údaje z BitInfoCharts uvádějí, že průměrné „fee“ zaplaceno za transakci je aktuálně na úrovni 0,56 USD, což je o 91% méně, než 6.65 USD, které bylo nutné zaplatit v období po květnovém halvingu Bitcoinu. Transakční poplatky se zvyšují zejména tehdy, když těžaři nestíhají ověřovat všechny své transakce (síť je přetížená) a tak jsou uživatelé ochotni zaplatit za svou transakci více, aby byla upřednostněna již v dalším bloku a nezdržovala se v Mempoolu. Podobné problémy má i Ethereum, které chce otázku problémových škálování vyřešit přechodem na Proof of Stake. (cointelegraph.com)
Bitcoin: Alespoň 0.1 BTC drží rekordní počet lidí
Častokrát citovaná analytická společnost Glassnode informovala, že počet peněženek, na kterých se nachází alespoň 0,1 BTC, dosáhl nové rekordní hodnoty. Takové peněženky se zůstatkem alespoň 0.1BTC začaly výrazně stoupat v roce 2017 během posledního velkého bitcoinového bullrunu. Následně od dubna 2019, kdy jejich počet překonal 2,75 milionu již pod tuto hranici neklesl. Tématu jsme se podrobněji věnovali v tomto článku.
Kryptoměny jsou od masové adopce vzdálené ještě mnoho let, tvrdí Wolpert
Mnozí současní kryptoměnoví investoři věří, že včas „naskočili do vlaku“ a investovali do těchto aktiv v období, kdy mohou dosáhnout ještě velmi výrazného znásobení. Podle spoluzakladatele Baseline Protocol Johna Wolperta jsme opravdu stále jen na začátku, ale na výraznější adopci si budeme muset ještě počkat dlouhá léta. Půjde dokonce o desetiletí. Více se dozvíte zde.
Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.