Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (15.8.): Bitcoin, průzkum v Česku & problémy společnosti Ripple

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Průzkum ING: Jak vnímají kryptoměny Češi, Rakušané či Američané?

Bankovní gigant ING uskutečnil v 15 zemích online průzkum, v rámci kterého zjistil, že ve srovnání s minulým rokem důvěřuje investici do kryptoměn méně lidí. O výsledcích průzkumu informoval 14. srpna plátek Der Standard. Realizovaný byl ve třinácti evropských zemích včetně České republiky či sousedního Rakouska a také v Austrálii a USA. O jeho výsledcích jsme napsali v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Průzkum ING: Jak vnímají kryptoměny Češi, Rakušané či Američané?

Je Bitcoin ukazatelem geopolitického napětí?

Nicholas Colas, spoluzakladatel analytické společnosti DateTrek Research, si myslí, že Bitcoin (BTC) je dobrým ukazatelem geopolitických nepokojů a zmatku. Názor Colase se shoduje s názorem bývalého výkonného ředitele Deutshe Bank Petra Tchira. Podrobněji jsme se tomuto tématu věnovali v tomto článku.

Je Bitcoin ukazatelem geopolitického napětí?

Ripple v problémech? Tone Vays hovoří o „Thorovo kladivu“

Společnost Ripple má podle Tonea Vayse vážný problém v souvislosti s žalobou a novými pokyny ze strany Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC). Ripple již delší dobu vede soudní spor s investorem Bradleym Sostackem, který tvrdí, že společnost realizuje prodej neregistrovaných cenných papírů při prodeji tokenů XRP. Téma jsme podrobněji rozebrali zde.

Ripple v problémech? Tone Vays hovoří o „Thorovo kladivu“

Autor aplikace Bitmessage svědčil proti Wrightovi

Vývojář peer-to-peer aplikace Bitmessage Jonathan Warren svědčil proti Craigu Wrightovi v rámci soudního sporu mezi Wrightem a rodinou zesnulého Davida Kleimana, kterého měl Wright údajně okrást o Bitcoin v hodnotě několika miliard dolarů. Warren tvrdí, že Wright některé dokumenty, které měly být poslány mezi nim a Kleimanem v rámci Bitmessage, pravděpodobně zfalšoval. Mělo jít zejména o korespondenci, která vznikla před 19. listopadem 2012, protože podle Warrena tehdy aplikace ještě nebyla spuštěna. Craig Wright je v kryptokomunitě považován za kontroverzní osobu. Kromě toho, že v současnosti je hlavním představitelem kryptoměny Bitcoin SV neustále o sobě tvrdí, že je Satosti Nakamoto, tedy záhadný autor Bitcoinu a Bitcoin whitepaperu. Dosud to však nepodložil žádnými relevantními důkazy. (cointelegraph.com)

Binance Jersey uzavřela partnerství se společností Caspian

Směnárna Binance Jersey, pobočka kryptoměnové burzy Binance, která je zaměřena na evropský trh a umožňuje nákup a prodej kryptoměn za eura a britské libry, uzavřela partnerství s kryptoměnovou investiční službou Caspian. Podle generálního ředitele Binance Jersey toto partnerství díky technologii Caspian urychlí obchodování a realizaci objednávek. ,,Je to významný krok vpřed při napomáhání širokého zavádění obchodování s kryptoměnami pro institucionální trh v Evropě, „uvedl k novince generální ředitel Caspian Chris Jenkins. (cointelegraph.com)

Virus, který těží Monero a schová se před „Správcem úloh“

Společnost Varon specializující se na kybernetickou bezpečnost informovala o novém viru s názvem Norman, který se snaží využívat výkon infikovaného počítače na těžbu kryptoměny Monero (XMR). Virus má sofistikovaný systém, který se dokáže schovat a není viditelný ani v případě, kdy uživatel otevře „Správce úloh“ (Task manager). Při otevírání správce úloh se totiž automaticky vypne a zapne se znovu až po jeho vypnutí. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.