Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (16.12.): Bitcoin, Ethereum, Cardano a Tether

Zveřejněno

Kryptomeny novinky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

FED vytiskne 425 miliard nových USD. Další důvod, proč Bitcoin?

Mnozí věří, že cena Bitcoinu postupně roste díky tomu, že je nezávislá na bankách, vládách a Wall Street. Jednoduše je decentralizovaným aktivem. Pokud je tento předpoklad správný, atraktivitě Bitcoinu by mohly přispět i nove zprávy o dalších „vytištěných“ miliardách ze strany Federálního rezervního systému (FED), které uvolní do oběhu až 425 miliard dolarů, což je trojnásobek celkové kapitalizace bitcoinu. Více se dočtete zde.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

FED „vytiskne“ 425 miliard nových dolarů. Další důvod, proč Bitcoin?

Ethereum má silné fundamenty. Přibude milion nových vývojářů?

Aktivita uživatelů na blockchainu Ethereum zaznamenala v roce 2019 nárůst a stejný trend se očekává i v roce 2020. Sílící poptávka po decentralizovaném financování (defin), u kterého hraje ekosystém Ethereum zatím klíčovou roli, by tomu mohl výrazně přispět. Podle Josepha Lubina, který je spoluzakladatelem Ethereum a také společnosti ConsenSys, jsou fundamenty Ethereum stále silnější. Podrobněji jsme se tomuto tématu věnovali zde.

Ethereum má silné fundamenty. Přibude milion nových vývojářů?

Má Bitcoin naději na brzký růst? Tlak ze strany PlusTokenu klesá

Během posledních dnů se stále více hovoří o tom, že Bitcoin se pravděpodobně brzy propadne na silný support kolem úrovně 6 400 dolarů. Portál Cointelegraph dokonce zveřejnil studii, která varuje, že obchodníci by se měli připravit na nejhorší scénář v podobě propadu ceny pod 3000 USD. V tomto článku se však chceme věnovat teorii, že propad ceny BTC z letošního maxima 14 000 USD způsobilo zejména Ponziho schéma PlusToken. Její tlak na propad ceny by však zdá se mohl pomalu utichnout. Více se o tomto tématu dočtete zde.

Má Bitcoin naději na brzký růst? Tlak ze strany PlusToken klesá

Cardano spustilo staking na testnetu Shelley. Zájem je velký

Staking kryptoměny Cardano (ADA) byl úspěšné spuštěn. Během prvních 24 hodin do něj zapojili držitelé tokenů více než 5 miliard mincí ADA v hodnotě přibližně 195 milionů dolarů. Společnost IOHK informovala o úspěšném spuštění testnetu Shelley na Twitteru. Podrobnosti jsme shrnuli v tomto článku.

Cardano spustilo staking na testnetu Shelley. Zájem je velký

Tether vydal aktualizaci Omni protokolu na bitcoinové síti

Společnost Tether stojící za stablecoinem USDT financuje vývoj nové verze tokenizační vrstvy Omi pro Bitcoin. Aktualizace Omni Core 0.7.0 zvyšuje výkon sítě a opravuje problémy se zamykáním a vzdálených procedur (remote procedure Callas). Omni protokol je systém, který běží v bitcoinové síti a umožňuje vytváření tokenů. Právě na Omni byly hostované vůbec první tokeny stablecoinu USDT. ,,Omni Core je vylepšené bitcoinové jádro, které poskytuje všechny funkce bitcoinu, jakož i pokročilé funkce omni vrstvy,“ vysvětluje Tether. Upgrade 0.7.0. umožňí i vybudování decentralizované směnárny. ,,Protože Bitcoin je prvním blockchainem, který použil Tether. Omni Core je vysoce ceněn a vykazuje dobrou úroveň bezpečnosti,“ Uvedl CTO Tether Paolo Addoino.(Cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.