Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (16.3.): Bitcoin, extrémní strach a Akon zachraňuje Afriku

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

FED vystřelil cenu Bitcoinu o více než 10%, ale nakonec se zhroutil

Bitcoin zjevně velmi citlivě reaguje na dění ve světové ekonomice a v současné době obrovské nejistoty související s koronavirem je to patrnější, než kdykoliv předtím. Důkazem toho je i výstřel ceny Bitcoinu o více než 10% poté, co americký FED snížil úrokovou sazbu na nulu, což znamená, že banky nemusí platit nic za to, aby si půjčily peníze od centrální banky. Více se tomuto tématu věnujeme zde.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Na trhu s Bitcoinem je extrémní strach, naznačuje Fear & Greed Index

Bitcoinový Fear & Greed Index (BFGI), který vyjadřuje sentiment na trhu s Bitcoinem, je aktuálně na téměř nejnižších hodnotách. Znamená to, že na trhu s BTC panuje obrovská nervozita a strach. Index BFGI na stupnici od 1 do 100 analyzuje náladu na trhu. Čím je hodnota nižší, tím na trhu panuje větší strach (fear) a čím je vyšší, tím je vyšší optimismus, respektive „extrémní chamtivost“ (greed). Více se dočtete v tomto článku.

Coinbase spouští batching. Nabízí úsporu nákladů za transakce

Americká směnárna Coinbase oznámila svým zákazníkům novou funkci, která jim ušetří peníze za transakční poplatky. Americká směnárna totiž začíná podporovat tzv. batching (dávkování), což znamená, že umožní, aby se jednotlivé transakce v řetězci spojily do jedné. Sníží se tím zatížení sítě BTC a vedle toho výsledné poplatky, které zákazníci zaplatí za transakce. Coinbase odhaduje, že tím její uživatelé ušetří na poplatcích okolo 50%. Přidává se tak k platformám jako Kraken či ShapeShift, které tuto funkci nabízejí už déle. (cointelegraph.com)

Akon mluvil o kryptoměně Akion. Má pomoci Africe

Už jsme zmínili, že populární zpěvák Akon, který je známým filantropem, se rozhodl pomoci Africe založením kryptoměny Akoin. V rozhovoru pro Cointelegraph nastínil, jak by měla fungovat a jak může pomoci černému kontinentu. Podle akona je posláním tohoto tokenu uvolnit potenciál největší pracovní síly na světě. Pohánět ji mají atomové swapy mezi kryptoměnami, měnovými páry a kredity mobilních telefonů v síti Akoin. ,,V Africe máme mnoho měn, ale mnohé jsou extrémně nestabilní a lidé jim nedůvěřují. Dostalo se to až do bodu, kdy běžní Afričané už ani tyto měny nepoužívají a využívají kredity svého mobilního telefonu na obchodování se základním zbožím, jako jsou produkty, ovoce a jiné věci,“ vysvětlil. Africký kontinent považuje za ideální prostor pro adopci kryptoměn více odborníků z kryptoprůmyslu. Například i šéf Cardano Charles Hoskinson či Jack Dorsey z Twitteru, který je velkým podporovatelem vývoje Bitcoinu. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.