Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (17.3.): Stoupající zájem o BTC, Brave, Cardano & Maker Dao

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Zájem o Bitcoin může explodovat. Zde je důvod proč, uvádí Crypto Slate

Objemy obchodování bitcoinu na primárních a sekundárních burzách prudce rostou a vedle toho roste i vyhledávání Bitcoinu ve vyhledávači Google, což potvrzují data z Google Trends. Může to naznačovat i to, že lidé se začínají obávat vypuknutí krize a hledají alternativy vůči současným fiatovým penězům. Více se dozvíte v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Zájem o Bitcoin může explodovat. Crypto Slate uvádí důvod proč

Coinbase opouští důležitý člen týmu, míří do vládní agentury

Americká směnárna Coinbase se musí vyrovnat se ztrátou důležitého člena svého vedoucího týmu. Brian Brooks, který zastával pozici hlavního právního zástupce firmy totiž rezignoval na svou funkci, aby mohl přijmout nabídku stát se členem Úřadu kontroly měn (OCC). Jmenován do této funkce byl ministrem financí USA Stevenem Mnuchinem, jehož bude hlavním poradcem, tedy bude zastávat druhou nejvyšší funkci v této organizaci. Zajímavé na tom je, že Mnuchin si vybral Brookse jako člověka z kryptosektoru přesto, že je kritikem kryptoměn. Oceňuje na něm jeho rozsáhlé zkušenosti v odvětví finančních služeb. Zatím je velmi sporné, zda Brooks v této organizaci přispěje ke změně názoru na kryptoměny, nebo ne. (cointelegraph.com)

Brave bojuje proti Googlu, který prý porušuje pravidla

Společnost Brave Software, která stojí za decentralizovaným prohlížečem Brave, podala oficiální stížnost na giganta Google, který podle ní porušuje nařízení o ochraně osobních údajů týkající se směrnice GDPR. Dr. Johnny Ryan, který zastává funkci hlavního úředníka pro politiku a vztahy v Brave, tvrdí, že Google zneužívá své postavení a sdílí své informace o uživatelích s desítkami různých služeb, vedle čeho vytváří datový sklad informací „zdarma pro všechny“. Stížnost byla podána v Irsku, kde má Google své evropské sídlo. (cointelegraph.com)

Cardano Foundation žaluje bývalý partner

Cardano Foundation, která je jednou ze tří organizací stojících za vývojem kryptoměny Cardano (ADA), čelí žalobě ze strany bývalé partnerské společnosti Z / Yen Group Limited z Velké Británie. Jde o společnost, která se specializuje na oblast technologií a společně s Cardano Foundation měla vypracovat studii s názvem „Kvantové odpočítávání: Kvantové počítače a budoucnost distribuované knihy“. Spor se má týkat ochrany duševního vlastnictví, které mělo Cardano Foundation údajně porušit, což nadace ale popírá. (Cointelegraph.com)

MakerDAO zvažuje využití alternativní jistoty stalbecoinem USDC

MakerDAO ,, která je vedoucím hráčem v sektoru decentralizovaných financí (DeFi), čelí riziku ztráty likvidity na současném nejistém trhu. Komunita kolem tohoto projektu proto zvažuje, že schválí podporu stablecoinu USDC, tedy kryptoměny kopírující cenu amerického dolaru, za kterou stojí společnost Circle. USDC by se tím stala alternativním kolaterálem, který by pomohl snášet současné riziko. Pokud by k tomu došlo, zablokovaly by USDC, čímž by se obnovila likvidita DAI a zajistila se stabilní cena DAI vůči dolaru. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.