Connect with us

Bitcoin

Krypto zprávy dne (17.8.): Bitcoin, velryby, DeFi, Snowden či burzy

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Průzkum: 32% uživatelů Blockfolio neví o DeFi vůbec nic

Navzdory obrovskému nárůstu popularity projektů decentralizovaného financování (DeFi) mnoho kryptoměnových investorů zatím vůbec neví, co DeFi vlastně ve skutečnosti je. Vyplývá to z průzkumu firmy Blockfolio, která se zaměřuje na poskytování služeb týkajících se správy kryptoměnového portfolia. Podrobnosti se dočtete zde.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Akumulace bitcoinových velryb by mohla vést k dalšímu růstu ceny

David Puell, který se specializuje na analýzu on-chain dat bitcoinového blockchainu, poukázal na cenovém grafu Bitcoinu na několik klíčových oblastí, u kterých se shlukují takzvané bitcoinové velryby. Tyto údaje by mohly naznačovat, jak se zachovají v nejbližším období. Více se dozvíte v tomto článku.

Hashrate Bitcoinu vytvořil nový rekord. Mineři věří v další růst

Cena Bitcoinu, která atakuje úroveň 12 tisíc dolarů, pozitivně ovlivňuje i sentiment jeho těžařů. Bitcoinový hashrate totiž opět dosáhl novou rekordní hodnotu. Údaje z Blockchain.com ukazují, že nový rekordní hashrate se zrodil 15. srpna, kdy vrchol hashrate dosáhl 129 075 EH / s. Stalo se tak po dvou týdnech mírné stagnace hashrate, po vytvoření předchozího rekordu 28. července. Tématu jsme se více věnovali zde.

Donald Trump údajně zvažuje milost pro Snowdena

Americký prezident Donald Trump naznačil, že by mohl udělit milost americkému Whistleblowerovi Edwardu Snowdenovi, který v roce 2013 opustil USA a aktuálně žije v azylu v Rusku. Snowden při zveřejnění tajných informací o amerických operacích podle americké prokuratury ohrozil bezpečnost Spojených států. Podle dostupných informací byl za zveřejňování tajných dokumentů financován prostřednictvím různých dotací i skrz Bitcoin. Snowden při březnovém poklesu ceny pod $ 4000 konstatoval, že by v onom okamžiku do Bitcoinu velmi rád investoval. (cointelegraph.com)

Zhao si myslí, že DeFi má budoucnost i na centralizovaných burzách

Díky rostoucí popularitě decentralizovaných financí (DeFi) hledají i centralizované kryptoburzy způsob, jak koexistovat s touto inovací. Přiznal to i šéf největší burzy Binance Changpeng Zhao, který vidí v DeFi obrovský potenciál, ale myslí si, že ještě nějaký čas bude vyhrávat způsob, při kterém budou i investice do DeFi probíhat přes centralizované platformy jako Binance. Důvodem je zejména skutečnost, že centralizované řešení jsou jednodušší, než používat DEX a starat se o správné držení privátních klíčů. ,,Pokud se dokáže zajistit lehčí, používání a lehčí záloha (privátních klíčů), myslím, že DEX má budoucnost. Budeme tedy i nadále investovat do DEX a také vytvářet více projektů. Nyní jsou však centralizované burzy podle počtu uživatelů populárnější a my chceme pouze poskytnout produkty, které lidé chtějí.“ (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.