Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (18.3.): Bitcoin, halving, Ethereum proti cenzuře & blockchain

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Tim Draper: Ne vlády, ale Bitcoin zachrání svět před krizí

Miliardář Tim Draper zůstává navzdory obrovskému propadu ceny Bitcoinu stále jeho velkým obhájcem a je přesvědčen, že Bitcoin nakonec naplní očekávání, která jsou do něj vkládány. Více o jeho vizi budoucnosti jsme napsali v tomto textu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Peter Brandt: Vliv halvingu na Bitcoin je přeceněn

Respektovaný trader Peter Brandt, který má s obchodováním na Wall Street přes 40 let zkušeností a dá se říci, že je fanouškem Bitcoinu, uvedl na Twitteru, že blížící se květnový halving je podle něj přeceňován. Více se dočtete v tomto článku.

Čínská novinářka využila vůči čínské cenzuře síť Ethereum

Čínská novinářka Sarah Zheng se pokusila využít technologii Ethereum na to, aby obešla silnou cenzuru tisku a internetu v Číně a publikovala kritický rozhovor s doktorem Dr. Aiom, jehož šíření bylo ze strany vlády blokovány. Článek byl publikován v médiu Renwu. Redaktorka se ho pokusila zašifrovat také pomocí QR kódů a úmyslných překlepů. V obsahu článků dr. Ai kritizoval postupy týkající se prevence šíření nákazy koronaviru a vyzýval k podniknutí přísných preventivních opatření. (cointelegraph.com)

Blockchain může ušetřit farmaprůmyslu 180 milionů eur ročně

Podle studie, kterou publikovala společnost UCLA health and LedgerDomain, by mohla technologie blockchain ušetřit farmaceutickému průmyslu v USA každoročně více než 180 milionů eur. Studie začala jako součást pilotního projektu amerického úřadu pro potraviny a léčiva a týkala se zákona o bezpečnosti léků v dodavatelském řetězci. Podle zákona schváleného v roce 2013 se od farmaceutů bude od roku 2023 vyžadovat, aby uměli ověřit pravost léku před jeho vydáním zákazníkovi. Je to však velmi problematické. Právě v tomto směru by měl pomoci blockchain. ,,Už za tři roky to bude zapotřebí. Bez systému, který dokáže v reálném čase snadné skenování a téměř okamžité ověření, ponesou lékárny obrovské regulační zátěž,“ upozornila studie. ,,Díky technologii blockchain by však byli schopni sledovat dodavatelský řetězec léků. “ (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku. 

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.