Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (19.2.): Fundamenty Bitcoinu, volume Ethereum a aktivita Cardano

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Bitcoin by po halvingu mohl předběhnout VISA, tvrdí Willy Woo

Bitcoin už zpracovává přes jedno procento světového HDP a jeho investiční tok roste desetinásobně každým dalším cyklem halvingu. Upozornil na to populární kryptotrader Willy Woo, který analyzoval údaje ze zdrojů Coin Metrics. Podle nich současný bitcoinový investiční tok představuje 727 miliard ročně a po dalším halvingu by prý mohl konkurenčně začít ohrožovat společnost VISA. Více se dozvíte v tomto článku.

Obchodování s Bitcoinem roste, potvrzují to i čísla Bakkt

Denní objemy obchodovaných Bitcoin futures na platformě Bakkt od poloviny ledna neustále rostou, což může být důkazem toho, že současný růst ceny Bitcoinu nemusí být jen pokusem o manipulaci ze strany velryb. Tímto tématem se zabýval portál CryptoSlate, který konstatuje, že když stoupá objem obchodování spolu s hodnotou trhu, je to častým důkazem, že tento nárůst je postaven na skutečných základech. Když se cena Bitcoinu vyšplhala z 8 000 USD na 10 500 USD, denní objem na Bakkt se postupně zvýšil z 10 milionů na 24 milionů dolarů, což je argument, že poptávka po Bitcoin roste nejen u retailu, ale i akreditovaných investorů a institucí. (Cryptoslate.com)

Ethereum roste i na volume. Kruger věří, že nejde o manipulaci

Analytik globálních trhů Alex Kruger upozornil na skutečnost, že průměrně denní volume kryptoměny Ethereum, jejíž cena se od 1. února 2020 zvýšila za 19 dní o 60%, bylo za poslední týden čtyřikrát vyšší než v druhé polovině roku 2019. ,,Někdo nakupoval opravdu mnoho ETH,“ konstatoval a poukazuje na to, že pokud se volume při tradingu dané kryptoměny zvyšuje spolu s jeho cenou, znamená to, že poptávka po něm stoupá a vykazuje vzestupnou strukturu trhu. V souvislosti s růstem ceny Ethereum se však zmiňuje i možná manipulace velrybami. S touto teorií přišel trader Joe007, ale Kruger se s tím neztotožňuje. Růstu ceny Ethereum podle něj pomáhají důležité fundamenty, mezi které lze zařadit stoupající zájem o DeFi a také akumulaci na spotových trzích. (cryptoslate.com)

Aktivita na Cardano od začátku roku výrazně roste

Vývoj na kryptoměně Cardano dosahuje v posledních týdnech až měsících výrazný pokrok a co je pro developery tohoto projektu pozitivním signálem je i skutečnost, že vedle toho výrazně roste i aktivita uživatelů. Vyplývá to z údajů údajů IntoTheBlock. Více se dozvíte zde.

VIDEO: Bitcoinový kanál vysvětluje kryptoměnu Cardano

Kryptoměna Cardano patří na československé scéně mezi nejpopulárnější, čehož důkazem je i anketa známého kryptoYouTubera Kicoma, v níž si jako další altcoin na zpracování zvolilo Cardano až 44% hlasujících. Pokud dosud nerozumíte tomu, co chce tento projekt přinést, viz nejnovější díl Bitcoinového kanálu, ve kterém Jakub „Kicom“ Vejmola slíbil, že se k tomuto tématu vrátí ještě v rámci rozhovoru s odborníkem na toto téma Jaromírem Tesařem. Video si můžete prohlédnout zde.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne