Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (2.4.): Bitcoin vs. zlato, restart Cardano, Brave a Afrika

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Vitalik Buterin: Bitcoin nebyl vždy digitálním zlatem

Zakladatel kryptoměny Ethereum Vitalik Buterin měl včera na Twitteru menší výměnu názorů s bitcoinovým developerem ze společnosti Blockstream Zackem Voellem. Buterin ho upozornil, že Bitcoin nebyl vždy digitálním zlatem, jak to Voell prezentuje. Více se dočtete zde.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Blockchain Cardano prošel významnou aktualizací

Blockchain kryptoměny Cardano prošel 30. března významnou aktualizací v podobě restartu Byron. Oznámila to technologická firma stojící za vývojem tohoto projektu IOHK. Restart Byronu vedl k aktualizaci hlavních komponentů blockchainu – Cardano node, exploreru, backendu peněženky Deadalus či uvedení nové verze Deadalus Flight. Lídr Cardano Charles Hoskinson vysvětlil, že nový design je modulární, což umožňuje oddělit hlavní ledger od síťových komponentů. Jinak řečeno, pokud bude třeba změnit, vyladit nebo aktualizovat nějaký modul, bude to možné udělat, aniž by byly ovlivněni ostatní. IOHK tvrdí, že restart Byronu vede ke zvýšení výkonu a propustnosti transakcí v blockchainu Cardano, který prý dokáže zvládnout transakce za jednu sekundu. (cointelegraph.com)

Včerejší den patřil žertům. Pornhub „má“ vlastní token a odhalili Satoshiho …

Přestože tento rok neprobíhá zcela podle představ, a to nemluvíme jen o vývoji cen kryptoměn, na prvního dubna byl internet tradičně plný různých fórků. Výjimkou nebyly ani vymyšlené úsměvné zprávy na webech zabývajících se kryptoměnami. Ty nejzajímavější jsme shrnuli v tomto článku.

Brave získal za měsíc další milion uživatelů

Open source decentralizovaný prohlížeč Brave získal podle tweetu, který publikoval Des Martin, za poslední měsíc více než milion nových uživatelů. Myslí si, že k tomu přispěla i skutečnost, že mnozí lidé začali kvůli karanténě trávit více času v domácnosti a hledat tak nové možnosti využití svého času. Brave se těší stále většímu zájmu uživatelů. Jde o prohlížeč, který je zaměřen na ochranu soukromí a údajů. Uživatele, kteří si na něm nechávají zobrazovat reklamy, odměňuje Tokenem kryptoměny Basic Attention Token (BAT). V čele projektu je bývalý šéf prohlížeče Mozilla Brendan Eich.(Cointelegraph.com)

Nigérie je osmou africkou krajinou s BTC automaty

Společnost Blockstale BTM má v plánu instalovat v Nigérii 30 bitcoinových automatů, přičemž první z nich už představila v Lounge Baru v Lagosu. Nigérie jako největší země černého kontinentu se 190 miliony obyvatel se tak stává celkově osmou africkou krajinou, v níž se nachází zařízení. Kromě ní ho najdete i v Ghaně, Botswaně, Džibutsku, Keni, Ugandě a Zimbabwe.(Cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.