Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (2.8.): Banky a Bitcoin, zavádění LedgerX & SEC

Zveřejněno

Bitcoin USA
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Pompliano: Centrální banky začnou po zlatě nakupovat i bitcoin

Centrální banky začnou kupovat Bitcoin (BTC), aby se pojistili proti rizikům, které souvisejí s americkým dolarem. Předpovídá to Anthony Pompliano ve svém nejnovějším tweetu. Pompliano, spoluzakladatel Morgan Creek Digital Assets, a známý propagátor Bitcoinu, uveřejnil tento tweet v reakci na zprávy, podle kterých centrální banky v současnosti zaznamenávají historicky největší akvizici zlata. Více se dočtete v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pompliano: Centrální banky začnou po zlatě nakupovat i bitcoin

LedgerX nemá povolení k fyzickým BTC Futures. Proč je zaváděl?

Americká komise pro komoditní futures (CFTC) podle nejnovějších zpráv neudělila společnosti LedgerX povolení k nabízení fyzicky vypořádaným Bitcoin futures (tedy v Bitcoinech), jak tomu bylo doposud reportováno. LedgerX tedy nepředběhl společnost Bakkt, která usiluje získat od CFTC povolení na tento produkt již několik měsíců. Více se dozvíte v tomto našem článku.

LedgerX nemá povolení k fyzickým Bitcoin Futures. Proč zaváděl?

Šéf Ripple: Facebook zajel s Librou až příliš daleko

Generální ředitel společnosti Ripple, která stojí za kryptoměnou XRP, Brad Garlinghouse, si myslí, že Facebook si sám může za to, jak k němu přistupují američtí regulátoři. Garlinghouse naznačil, že Facebook prostě zašel velmi daleko, když ve svém whitepaper ke kryptoměně Libra uvedl, že Libra se stane novou měnou a tímto svým arogantním přístupem jakoby sabotoval vlastní projekt. Více jsme se věnovali tomto tématu zde.

SEC chce spustit vlastní nody na Bitcoinu, Ethereum či XRP

Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC), o níž nejčastěji informujeme, když se bavíme o možnosti schválení prvních Bitcoin Futures, hledá dodavatele, kteří by pro ni provozovali uzly (Nody) na Bitcoinu, Ethereum a XRP. Komise si myslí, že uzly, které by měla pod kontrolou, by jí pomohly v úsilí monitorování rizik a zlepšení dodržování předpisů v kryptoprostoru. Podrobnosti o tomto zajímavém tématu naleznete v tomto článku.

SEC chce spustit vlastní nody na Bitcoinu, Ethereum či XRP

Brave již podporuje „tipy“ i na Twitteru

Blockchainový prohlížeč Brave od nynějška nabízí svým uživatelům možnost tipovat (odměňovat) tvůrce obsahu na Twitteru nativními tokeny Basic Attention Token (BAT). Brave o rozšíření funkce Brave Rewards informoval včera. V rámci příspěvku dodal, že každý uživatel může určit částku, kterou chce dát jako spropitné autorovi příspěvku. Touto formou je přes prohlížeč Brave již delší dobu možné odměňovat příspěvky na YouTube, Twitch a brzy by se této funkcionality měli dočkat i Reddit, GitHub či Vimeo. (cointelegraph.com)

Rychlé zprávy

SQUARE: Společnost Square pomocí své platební aplikace Cash App vygenerovala v druhém čtvrtletí 2019 tržby v Bitcoin v hodnotě 125 milionů dolarů. Hrubý zisk společnosti byl nakonec 2 miliony dolarů.

BRAZÍLIE: Brazilská brokerské společnost zaměřená na krypotoměny Intermediação e Prestação de Serviço Ltda vyhrála soud s brazilskou bankou Banco Bradesco, která jí v roce 2018 zablokovala účet s odůvodněním, že na něm sleduje neobvyklou aktivitu. Předseda senátu však nenašel žádný důkaz, který by odůvodňovala tvrzení banky a tedy rozhodl, že banka musí účet pro žalobce opět otevřít.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.