Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (22.7.): Zajímavý milník pro Bitcoin, Bakkt již brzy?

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Bulharsko přepisovalo historii. Má více bitcoinu než zlata?

Poprvé v historii se stalo, aby nějaký stát držel v Bitcoinu větší hodnotu, než měl ve zlatých rezervách. Platí to o Bulharsku, které drží více než 200 000 Bitcoinů, což je hodnota přibližně 2 miliard dolarů, přičemž oficiálně vedle toho vlastní zlaté rezervy 40 tun s hodnotou 1,8 miliardy dolarů.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tuto informaci bulharská vláda oficiálně nepotvrdila. Je založena pouze na předpokladu pravdivosti zprávy ještě z května 2017, kdy Středisko pro prosazování práv v jihovýchodní Evropě (SELČ) oznámilo, že Bulharsko zabavilo v rámci vyšetřování 200 tisíc BTC, které získala od organizované zločinecké skupiny operující v zemích bývalé Jugoslávie. (trustnodes.com)

Bakkt přijde v tomto čtvrtletí. Bude to velké, naznačil zástupce Fundstratu

Přední představitel analytické společnosti Fundstrat Advisors uvedl, že platforma Bakkt se svými Bitcoin futures vázanými na reálné BTC, bude spuštěna v tomto čtvrtletí a také naznačil, že půjde o velkou věc. Více se dozvíte zde.

Bakkt přijde v tomto čtvrtletí. Bude to velké, naznačil zástupce Fundstratu

Tim Draper: Libra a další kryptoměny jsou mostem pro Bitcoin

Tim Draper, jeden z nejznámějších bitcoinových investorů, si myslí, že kryptoměna Libra pomůže k osvojení nejznámější a největší digitální měny. Známý veterán, který vydělal miliardy dolarů investicemi do rizikového kapitálu, se koncem minulého týdne zúčastnil interview pro CNBC, kde konstatoval, že Libra, tedy kryptoměna Facebooku, bude sloužit jako jakýsi most pro masové osvojení bitcoinu. Více se dočtete v tomto článku.

Tim Draper: Libra a další kryptoměny jsou mostem pro Bitcoin

Fidelity žádá v New Yorku o licenci NYDFS

Dceřiná společnost Fidelity – Fidelity Digital Assets Services (FDAS) – požádala o udělení obchodní licence v jurisdikci amerického státu New York. FDAS chce získat licenci s označením New York Trust License na to, aby mohla nabízet v tomto státě své kryptoměnové služby, do kterých jsou vkládány velké očekávání. Podrobnosti jsme shrnuli zde.

Fidelity žádá v New Yorku o licenci NYDFS

Další potvrzený účastník oběda s Buffettem

Koncem minulého týdne jsme vás informovali, že Jeremy Allaire ze společnosti Circle se připojí k Justinu Sunovi (TRON) a Chart Leeovi (litecoin) během společného oběda s Warrenem Buffettem, 88-letým a třetím nejbohatším člověkem planety. Dalšími potvrzenými účastníky setkání se staly Yoni Assia, generální ředitel obchodní platformy eToro a zástupce Binance Charity, charitativní dceřiné společnosti burzy Binance, Helen Haiová. Počet účastníků obědu v Silicon Valley se tedy rozrostl již na pět. Justin Sun, který výhrou v akcií na Ebay v hodnotě 4,6 milionu dolarů získal tuto příležitost, může vyzvat ještě dalších dva lidi. Cílem setkání bude přesvědčit Buffetta, že kryptoměny a technologie blcokchain mají smysl.(Cointelegraph.com)

Írán omezuje dovoz mining zařízení

V Íránu je ve snaze obejít americké sankce stále větší poptávka po těžbě kryptoměn a ministr financí Íránu dokonce konstatoval, že země se stala pro těžaře bitcoinu jakýmsi „nebem na zemi“. Vláda se proto rozhodla tento trend omezit tím, že omezí dovoz miningových zařízení do země. Javad Azari Jahromi uvedl, že těžba sice není zakázána, ale vláda a centrální banka nařídili celním úřadům, aby zakázaly dovoz hardwaru na těžbu kryptoměn do momentu, dokud nebudou stanoveny nové předpisy. (cointelegraph.com)

Nejprve regulace, pak Libra, tvrdí zástupce ECB

Člen představenstva Evropské centrální banky Benoit Coeur uvedl, že kryptoměna Libra nebude moci být spuštěna dříve, než budou uklidněné obavy globálních regulátorů. Uvedl to na summitu G7 ve francouzském Chantilly. ,,Od prvního dne si musíme být jisti, že jsme v bezpečí. Nemůže to být proces učení – buď to bude fungovat, nebo ne,“ konstatoval. ,,Úřady nedovolí, aby se takové projekty uskutečnily dříve, než budeme mít odpovědi na naše otázky a dříve než vytvoříme správný regulační rámec,“ dodal v další části svého proslovu. (cointelegraph.com)

Rychlé zprávy

COINBASE: Šéf Coinbase Brian Armstrong doufá, že jeho firma bude za 5 let více o adopci kryptoměn, než o jejich obchodování. Jeho cílem je, aby se z Coinbase stala významná společnost, která přispěje k adopci kryptoměn v mainstreamové společnosti.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.