Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (24.7.): Zájem o bitcoin roste, Sun odmítá obvinění  

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Justin Sun popřel obvinění. Ukázal video, které natočil v San Francisku

Včera jsme vás na základě informací, které publikoval Twitter účet portálu CoinDesk informovali, že šéf kryptoměnového projektu Tron (TRX), Justin Sun, má údajně zákaz vycestovat z Číny, protože je vyšetřován v souvislosti s podezřením týkajícími se praní špinavých peněz. Právě tato podezření měla být podle čínských zdrojů, na které se odvolával CoinDesk, hlavním důvodem, proč Justin Sun musel odložit plánovaný dlouhý oběd s třetím nejbohatším člověkem na světě Warrenem Buffettem. Sun však tato obvinění popírá a na Twitteru zveřejnil video ze San Francisca. Více se dozvíte zde.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Justin Sun popřel obvinění. Ukázal video, které natočil v San Franciscu

Šéf TD Ameritrade: Zájem investorů o Bitcoin roste

Generální ředitel společnosti TD Ameritrade Tim Hockey řekl v rozhovoru pro TheStreets, že kryptoměny opět vzbuzují zájem investorů. Na rozdíl od amerických zákonodárců, kteří jsou podle něj vystrašení z toho, jak mohou kryptoměny oslabit současný finanční systém, investoři hledají neustále nové třídy aktiv, z nichž by mohli těžit a kryptoměny jsou pro ně stále zajímavější. Více se dočtete v tomto článku.

Šéf TD Ameritrade: Zájem investorů o Bitcoin roste

Studie: Bitcoin má na svědomí 0,03 až 0,06 ročních emisí CO2

Mezinárodní energetická agentura zveřejnila výsledky studie, podle níž je těžba bitcoinu zodpovědná ročně za emisi 10 až 20 mega tun (Mt) oxidu uhličitého (CO2), což představuje 0,03 až 0,06 procent světových energetických emisí CO2. Zpráva dále uvádí, že růst ceny bitcoinu v tomto roce způsobil výrazný nárůst hashrate v bitcoinové síti, čímž se zvýšilo množství spotřebované energie a tedy také emise CO2. Podrobnější informace jsme shrnuli v tomto textu.

Studie: Bitcoin má na svědomí 0,03 až 0,06% ročních emisí CO2

Coinbase obsloužila již 30 milionů zákazníků

Největší směnárna kryptoměn na světě americká Coinbase od svého vzniku v roce 2012 obsloužila již více než 30 milionů zákazníků a jen za posledních 12 měsíců, navzdory medvědímu trhu v roce 2018, použilo její služby osm milionů nových uživatelů. Tuto informaci prozradil na Twitteru známý investor Allstair Milne. Šéf Coinbase Brian Armstrong jen před pár dny prohlásil, že by byl rád, kdyby v horizontu 5 let sloužila Coinbase kryptoměnovému průmyslu zejména jako nástroj prospívající ke globálnímu přijetí kryptoměn jako platidla. V současnosti však jde zejména o platformu sloužící k obchodování, nákup a prodej kryptoměn. (cointelegraph.com)

Podvodné reklamy na Libru zaplavují Facebook

Facebook se nedávno rozhodl opět povolit propagaci kryptoměnových projektů prostřednictvím placených reklam. Tento krok se dal očekávat, protože sám připravuje vstup do trhu s kryptoměnami prostřednictvím své Libry. Už nyní se však kvůli tomu potýká s vážnými problémy. Největší sociální síť totiž zaplavují podvodné reklamy týkající se kryptoměny Libra. Podle informací The Washington Post vzniklo už nejméně tucet falešných stránek, které nabízejí Libru v předprodeji za zlevněnou cenu, ačkoli reálně ještě ani neexistuje a Facebook s touto aktivitou nemá nic společného. O to horší je, že reklamy na tyto podvodné stránky se zobrazují na samotném Facebooku a také Instagramu. Profesor ekonomie Eswar Prasad konstatoval, že je absurdní a ironické, že Facebook, který se musí snažit o to, aby byla Libra důvěryhodná, něco takového vůbec dopustí. (cointelegraph.com)

Švýcarský regulátor chce podrobnosti o Libře

Švýcarský Federální komisař pro ochranu údajů a informací (FDPIC) zaslal list zástupcům připravované kryptoměny Facebooku Libra, ve kterém je požádal, aby je informovali, v jakém stavu je celý připravovaný projekt. V dopise bylo zároveň poznamenáno, že švýcarští regulátoři pozorně sledovali slyšení zástupců Libry před výborem Senátu USA a také bylo konstatováno, že Švýcarsko nedostalo žádné konkrétní údaje, s nimiž by mohlo pracovat. (cointelegraph.com)

Rychlé zprávy

JAPONSKO: Marubeni Corp., japonská obchodní společnost, začala odporovat platformu pro obchodování s elektrikou, která je založena na technologii blockchain. Tato služba má umožňovat malým a středním podnikatelům snadněji nakupovat energii z větrných a solárních zdrojů pomocí standardizovaných dohod založených na blockchainu.

NEW YORK: V americkém státě New York bylo jmenováno 6 nových členů pracovní skupiny, která se má zabývat digitálními měny. Jejich cílem bude zabývat se regulacemi kryptoměn a přípravou vhodných regulačních opatření týkajících se digitálních aktiv a technologie blockchain. Celkově má ​​skupina 13 členů, přičemž 6 z nich jmenuje shromáždění a sedm vybere guvernér. Mezi šesti vyjmenovanými členy je i Joseph Lubin z Ethereum či Sandra Ro z Global Blockchain Business.

JIŽNÍ KOREA: Jihokorejský předseda komise pro finanční služby (FSC) Choi Jong-ku, který byl tvrdým odpůrcem ICO, tedy počátečních nabídek mincí, se rozhodl rezignovat na svou funkci. FSC již v lednu informovala, že bude tvdo prosazovat zákaz ICO v zemi.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.