Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.
Bitcoin za $ 100 000? Do 5 let se to podaří, tvrdí Justin Sun
Zakladatel a šéf Tronu (TRX) Justin Sun uvedl, že pravidelně investuje do více kryptoměn. Pokud jde o Bitcoin, očekává, že šestimístné hodnoty v dolarech dosáhne do pěti let. Sun také přiznal, že své kryptoměnové portfolio výrazně diverzifukuje. Více se dočtete zde.
Warren Buffett kryptoměnám stále nedůvěřuje
Vypadá to tak, že setkání Warrena Buffetta s více předními představiteli kryptoprůmyslu včetně Justina Suna z Tronu či Charileho Leeho z Litecoinu, jeho názor na kryptoměny nezměnily. Čtvrtý nejbohatší člověk současnosti řekl v rozhovoru pro CNN, že kryptoměny stále považuje za bezcenné: ,,Nevlastním žádné kryptoměny a nikdy nebudu. Nemůžete s nimi nic dělat kromě toho, že je prodáte někomu jinému …“ Buffett upozornil i na jejich nelegální využití: ,,Bitcoin si zvykl nelegálně se pohybovat kolem slušného množství peněz.“ (cointelegraph.com)
Changpeng Zhao: Craig Wright je podvodník
Zakladatel a šéf jedné z největších kryptoměnových burz Binance, Changpeng Zhao, prohlásil, že australský podnikatel, vědec, samozvaný Satoshi Nakamoto a člověk stojící za kryptoměnou Bitcoin SV Craig Wright je podvodník. Více se dozvíte zde.
EOS má problémy se sítí, naznačuje Coinbase
Americká směnárna Coinbase naznačila, že blockchain EOS má určité technické problémy. Coinbase tvrdí, že zpozorovala u EOSu snížení výkonu v důsledku čehož se zpožďuje odesílání a přijímání transakcí. Producent EOS bloků EOS Nation 22.února reagoval na tyto informace s tím, že síť EOS je navzdory malým problémům s mikrovlnami, které vedly k vynechání 192 bloků, mimořádně spolehlivá. Spekulace o přetížení blockchainu EOS nejsou úplnou novinkou. O podobných problémech se mluvilo i v říjnu minulého roku. (cointelegraph.com)
Pozornost institucí se soustředí na stablecoiny
Hlavní pokladní Bank of England Sarah Johnová uvedla, že by byla ráda, kdyby státy, respektive jejich centrální banky, začaly vydávat své digitální měny a staly se tak kontrolovanou alternativou před stablecoiny, na kterých pracují soukromé společnosti. ,,Je zcela správné, aby centrální banky přemýšleli o tom, zda bude pro zabezpečení digitálních měn lepší veřejný nebo soukromý sektor,“ konstatovala.
Tématem národních kryptoměn za zabývá i skupina G-20, kterou vyzval řešit toto téma předseda Rady pro finanční stabilitu Randal Quarles. Ten ve svém dopise adresovaném G20 uvedl, že rychlost inovací v oblasti digitálních plateb a vznikající nový sektor stablecoinů vyžadují rychlou reakci a nové regulační nástroje.(Cointelegraph.com)
Pokud se vám líbí naše článkysledujte nás na Facebooku.