Connect with us

Bitcoin

Krypto zprávy dne (25.3.): Pouze blázni upřednostní Bitcoin před zlatem?

Zveřejněno

Bitcoin zlato
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Čína urychluje proces spuštění vlastní kryptoměny. cítí příležitost

Vedle toho, jak se světové centrální banky uchylují k agresivním krokům v boji proti následkům koronaviru na světové hospodářství, Čínská centrální banka (PBoC) urychluje proces zavedení digitální měny centrální banky (CBDC). Cítí totiž velkou příležitost. Více se dozvíte zde.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Michael Novogratz: Tento rok musí být rokem Bitcoinu

Obrovský propad světových trhů související s pandemií koronaviru tvrdě zasáhl i kryptosektor. Miliardář Michael Novogratz, který stojí v čele digitální banky Galaxy Digital, v tom však vidí i příležitost. Více se dozvíte v tomto článku.

Stablecoiny dosahovaly během propadu rekordní hodnoty

Analytická společnost Coin Metrics zveřejnila studii, která referovala o úspěchu stablecoinů v období největšího denního propadu ceny Bitcoinu za posledních 7 let. Zatímco celý trh výrazně krvácel, mnozí lidé se uchylovali k tomu, aby zachránili svou investici prodejem kryptoměn za stablecoiny, tedy měny, které kopírují ceny amerického dolaru či jiné světové měny. Například USDC coin, za kterým stojí Coinbase a Circle, dosáhl při poklesu ceny BTC svou historicky nejvyšší tržní kapitalizaci s denním růstem kapitalizace až o 57%. Jak uvedl Coin Metrics, 13. března stablecoiny realizovaly převody v hodnotě 442,21 milionů dolarů. Nejlépe kapitalizovaným stablecoinem je Tether, který je aktuálně čtvrtou největší kryptoměnou s kapitalizací 4,6 miliardy dolarů. (Cointelegraph.com)

Schiff: Pouze blázni by upřednostnili Bitcoin před zlatem

Známý propagátor investic do zlata a zároveň kritik Bitcoinu Peter Schiff si opět kopl do nejznámější kryptoměny. Ve svém tweetu ze dne 24. března uvedl: ,,Pouze blázni si vybírají Bitcoin. Zatímco zlato je v tomto roce v plusu 7%, Bitcoin je v minusu 3%. Zlato je jen 2% od svého maxima v tomto roce, zatímco Bitcoin je o 35% nižší, než jeho letošní maximum.“ Shiff vedle toho zdůraznil, že zlato během finanční krize v roce 2008 kleslo asi o 25%, ale pak za sedm měsíců dosáhlo nového maxima. ,,Tentokrát zlato padlo pouze o 15% a nového maxima by mohlo dosáhnout za méně než měsíc,“ dodal velmi optimisticky. (cointelegraph.com)

Rychlé zprávy

BLOCKCHAIN: Platy zaměstnanců v oblasti technologie blockchain se v Číně v roce 2019 ve srovnání s rokem 2018 propadly až o 37%. Uvedla to zpráva 2020 China Blockchain Professional Development Report, kterou zveřejnil čínský výzkumný institut z univerzity Tsinghua.

BINANCE & HUOBI: Burza Binance drží v ERC-20 stablecoinech více než miliardu dolarů, přičemž za posledních 7 dní se navýšil o zhruba 10%. Burza Huobi kolem 0,7 miliardy USD s růstem za posledních sedm dní o 165 milionů USD.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku. 

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.