Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (25.3.): Zajímají se o Bitcoin už i vlády?

Zveřejněno

Bitcoin
Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají prosperující období a jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

CEO NYDIG: Státní investiční fondy se zajímají o Bitcoin

Zatímco cena Bitcoinu pokračuje v korekci od svého ATH, pozitivní vlnu nových informací vlévá do tohoto trhu institucionální investiční společnost New York Digital investment Group (NYDIG), která jen nedávno požádala SEC o schválení Bitcoinu ETF. První zpráva je o něco spekulatívnějšího charakteru, ale šíří se expresně rychle sociálními sítěmi. CEO NYDIG Robert Guttman totiž ve večerním on-line rozhovoru s Raoulem Palem z Real Vision prozradil, že o Bitcoin jako investici se začaly zajímat přímo u jejich firmy už i velké SIF (sovereign wealth funds). Více jsme se tématu věnovali v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Do boje o Bitcoin ETF vstupuje gigant Fidelity. Kontroluje více peněz než Morgan Stanley

V posledním období zejména po okamžiku, co společnost Tesla investovala do Bitcoinu 1,5 miliardy dolarů, snad neexistuje týden, co by se neobjevila zpráva o další velké americké instituci, která se snaží získat povolení na první americký Bitcoin ETF. Nejnověji tak učinil správcovský gigant Fidelity Investments, který spravuje svým klientům majetek 4,9 bilionu amerických dolarů. To je mimochodem více, než má pod kontrolou jedna z největších amerických bank Morgan Stanley. Podrobnosti se dočtete v tomto našem článku.

Goldman Sachs chce povolení pro ETF, které by mělo expozici i v Bitcoinu

Americký bankovní gigant Goldman Sachs ještě loni tvrdil, že Bitcoin nelze vnímat jako tradiční investiční aktivum, ale jeho poslední kroky naznačují, že svůj postoj k nejznámější kryptoměně musel chtě či nechtě přehodnotit. Potvrzuje to nejen skutečnost, že opět otevřely svůj trading-desk pro klienty, kteří od nich požadovali asistenci při investování do digitálních aktiv, ale také nejnovější žádost o schválení nového ETF, které by mělo nepřímo expozici vůči Bitcoinu. Tématu jsme se věnovali v tomto článku.

Ray DALIO varuje: Americká vláda může zakázat Bitcoin podobně jako zlato

Zakladatel největšího hedgeového fondu Bridgewater Associates Ray Dalio v rozhovoru pro Yahoo Finance! upozornil bitcoinové investory, že americká vláda může udělat Bitcoinu podobnou věc, kterou „vyvedla“ zlatu v 30. letech minulého století – jednoduše ho zakázat. Zákaz držení fyzického zlata ve 30. letech 20. století pocházel z dílny administrativy tehdejšího amerického prezidenta Franklina Roosevelta. Tehdejší vládní moc totiž nechtěla, aby se zlato stávalo větší konkurencí pro americký dolar. Více se dočtete v tomto článku.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku a také na našem YouTube.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.