Connect with us

Bitcoin

Krypto zprávy dne (3.4.): Bitcoin dopadl lépe než S&P, Čína a nezaměstnaní

Zveřejněno

Bitcoin dolár
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale vývoj neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Počet lidí v USA bez práce rekordně stoupá, ale Bitcoin vytvořil 7-denní maximum

Bitcoin udělal další poměrně nečekaný cenový pohyb, když z hodnoty kolem 6200 dolarů vypálil nad 7000 USD a následně se stabilizoval kolem ceny 6800 USD (v době psaní článku), čímž vytvořil své sedmidenní cenové maximum. Stalo se tak v den, kdy USA potvrdilo další rekordní nárůst počtu nezaměstnaných. Více se dočtete v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin koreloval s akciemi, ale dopadl lépe než oni

Nová studie analytické odnože burzy Biance – Binance Research, informovala, že Bitcoin zaznamenal v prvním čtvrtletí 2020 mírnou pozitivní korelaci s americkými akciemi. V překladu to znamená, že zatímco Bitcoin klesl ve srovnání s předchozím čtvrtletím, tedy 4. čtvrtletím 2019, o zhruba 10%, akcie S&P se propadly až o 19%. Nejlépe však dopadlo zlato a státní dluhopisy, které neprokázaly žádný vztah, čili korelaci s jinými trhy. Rostly o 8 a 23%. Binance Research tvrdí, že ačkoli Bitcoin koreloval s akciemi, jeho vysoký korelační koeficient zůstává ve střednědobém až dlouhodobém horizontu velmi nepravděpodobný.(Cointelegraph.com)

Tron uzavřel partnerství s Refereum. Odmění lidi za streamování her

Blockchain platforma Refereum, která odměňuje uživatele za zapojení do streamování her, uzavřela partnerství s Tronem. Prostřednictvím ní bude vyplácet svým uživatelům odměny v podobě kryptoměn Tron (TRX) a BitTorrent (BTT). Více se dočtete zde.

Nadace Stellar věnuje 2 500 000 XLM charitativním organizacím

Nadace Stellar Develomplent Foundation se zavázala, že poskytne 2,5 milionu tokenů XLM, které věnuje šesti neziskovým organizacím na boj proti koronaviru. V přepočtu na dolary jde o více než 100 000 USD. Tuto iniciativu odstartuje darováním 100 000 XML každé jedné z nich. ,,Jsme v dobrém postavení, protože jsme v tomto období ve stabilní situaci, máme silnou rozvahu a máme i rezervy XLM, proto chceme podpořit co nejvíce iniciativ během tohoto nelehkého období, které je pro mnoho lidí velmi náročné,“uvedla nadace stojící za vývojem kryptoměny XLM. Mezi 6 podporovaných organizací, které dostanou tyto dotace, patří UNICEF, Tor Project, Heifer International, Watsu, Freedom of Press a Women Who Code.(Cointelegraph.com)

Jak reálné je číslo o počtu blockchain firem v Číně?

V Číně prý existuje více než 35 tisíc společností, které mají v popisu své činnosti uvedené i slovo blockchain. Podle společnosti Tianyacha, která se zabývá obchodními údaji čínských firem, jich existuje jen v provincii Guangdong více než 20 000. Zároveň se však domnívá, že přibližně 70% z nich už s blokchainem nepracuje, nebo dokonce nikdy vůbec nepracovalo. Věří se totiž, že mnohé společnosti se rozhodly zakomponovat toto slovo do svého podnikání, aniž opravdu vyvíjely věci související s touto technologií. Jejich motivace mohla být čistě marketingového charakteru. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku. 

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.