Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (31.3.): Cardano, Bitmain a plagiát MakerDAO?

Zveřejněno

Kryptomeny novinky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Je kryptoměna Cardano (ADA) podvod?

O kryptoměně Cardano (ADA) píšeme na Kryptonovinkách poměrně často. Je to i díky tomu, že má na československé scéně velmi aktivní komunitu a dokonce dva ambasadory v podobě Jaromíra Tesaře a Lukáše Barta z Carandians.io. V poslední době však Cardano čelí i silné antikampani, v jejímž rámci se šíří zprávy tvrdící, že jde o podvod. K tomuto tématu se v rozsáhlém článku vyjádřil Jaromír Tesař. My jsme zpracovali nejzajímavější pasáže do tohoto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitmainu se daří i v těžkých časech. Prodloužil životnost Antminer E3

Zatímco někteří těžaři pro propad ceny Bitcoinu museli vypnout svou těžbu a aktuálně se obávají, jaké další následky budou muset strpět po blížícím se halvingu (kdy se odměna za vytěžení nového bloku Bitcoinu dvojnásobně sníží), se zdá, že mining gigantu čínské společnosti Bitmain se daří . ,,Nejen že vyprodal všechny své nové míry, ale vylepšuje i některé ze svých starších vlajkových lodí,“ konstatuje Cointelegraph. Například takový Bitmain Antminer E3, u kterého vznikaly obavy, že do dubna 2020 bude už na těžbu zastaralý, by měl být schopen těžit Ethereum minimálně do října 2020. Bitmain totiž prodloužil jeho životnost díky speciálně navrženému firmware, který řeší problém se soubory s usměrněným acyklickým grafem (DAG). (cointelegraph.com)

Justin Sun oznámil projekt Djed. Jde o plagiát MakerDAO?

Kontroverzní čínský krypto-podnikatel a zakladatel Tronu Justin Sun oznámil spuštění projektu Djed, systému pro zajištění úvěrů, který označil za „něco zcela nové“. Platforma se však okamžitě setkala s kritikou, protože mnohým připomíná plagiát projektu MakerDAO (MKR). Djed má být úvěrová platforma používající zabezpečení pozice dluhů (CDP). Uživatelé musí platit poplatek za stabilitu mince JED (na způsob DAI od MakerDAO) jako úrokovou sazbu za jejich půjčku, o níž se rozhoduje prostřednictvím hlasování „výkonné rady“. Mnohé popisy funkcionalit a samotné rozhraní platformy připomínají zmíněný MakerDAO. Pokud Sun projekt okopíroval, nebylo by to přitom v jeho režii nic nového. Podobné podezření vznikly už i při whitepaperu kryptoměny Tron (TRX) v roce 2017. (cointelegraph.com)

Francouzská centrální banka chce experimentovat s CBDC

Zatímco například ve Švédsku a na Bahamách už testují v uzavřeném prostředí své digitalizované měny (CBDC), Francouzská centrální banka se rozhodla jít na tuto problematiku ještě přímočařejším způsobem. Oficiálně totiž zahájila program experimentů pro testování integrace CBDC pro mezibankovní zúčtování a vyzývá přitom potenciální účastníky, aby předložili své žádosti o zapojení do projektu. Centrální banka Francie požaduje, aby aplikace experimentovali s použitím digitálního eura s cílem prozkoumat potenciální příležitosti k zúčtování a vypořádání tokenizovaných finančních aktiv. Zajímavé je, že na rozdíl od nedávné minulosti, kdy hovořila o digitalizovaném euru výhradně v souvislosti s blockchainem, nyní v souvislosti s tímto experimentem nekonkretizovala žádnou technologii. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.